Інструмент боротьби з фейковими посвідченнями журналіста має бути ефективним. А той, який запропонували автори законопроєкту 6443, принесе журналістам та медіа шкоди більше, ніж здатен допомогти. Тому має бути відправлений на доопрацювання, а не переданий на розгляд ВРУ.
УАМБ звернулася до розробників законопроєкту під номером 6443, який передбачає зміни до кримінального кодексу “для покращення захисту журналістів” та просить відтермінувати його розгляд. Причина – у тому, що закладений у законопроєкті механізм боротьби із фейковими посвідченнями журналістів нанесе індустрії шкоди більше, ніж потенційно здатен покращити. Проблема, до якої адресований законопроєкт, визначена цілком правильно – і на неї звертали увагу майже усі профільні асоціації та об’єднання. Але для того, щоб механізм був ефективним, потрібно провести обговорення. До цього обговорення, наскільки відомо УАМБ, ані представників УАМБ, ані представників інших індустріальних асоціацій та професійних об’єднань, не залучали. Тому на думку УАМБ наразі потрібно відкласти розгляд законопроєкту та знайти більш ефективне рішення для такої актуальної проблеми як фейкові посвідчення журналіста.
Повна назва цього проєкту Закону – Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення захисту журналістської діяльності. Він зареєстрований під № 6443 від 17.12.2021р.
З аналогічними вимогами до авторів законопроєкту 6443 звернулися Національна спілка журналістів України та Комісія з журналістської етики