Мистецтво допомагає проявляти позитивні емоції, як дуже потрібні в важкий час. Тож на честь Дня Конституції України керівництво Запорізької обласної філармонії запросило журналістів-переселенців на концерт академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», який показав своїм шанувальникам патріотичну музичну програму «Гей, соколи!». Захід відбувся у межах циклу програм «Арт-терапія», який започаткував ще рік тому Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ.
Презентація програми «Гей, соколи!» також відбулась рівно рік тому. Але тоді окупанти не дали артистам завершити концерт — хвилин за 15 до його закінчення пролунала повітряна тривога і глядачів попросили пройти в укриття. Кілька пісень «Запорожці» не доспівали. Зокрема, не відбулася прем’єра пісні «Гей, соколи!», яка дала назву новій музичній виставі. Вперше її колектив заспівав у новому концертному сезоні.
До програми «Гей, соколи!» увійшли народні пісні, які поєдналися із запальними танцями в оригінальних постановках та театральними замальовками із героїчного минулого.
З початком широкомасштабного вторгнення росії зовсім по-іншому сприймаються пісні з репертуару колективу, в яких артисти співають про козаків, які боронять свій рідний край, про захисників. У ці хвилини ми згадуємо сучасних героїв, які гинуть за незалежність України. Артисти працюють на філармонійному фронті, наближуючи перемогу!
– Ми раді, що маємо нагоду відвідувати такі чудові актуальні заходи в нашій філармонії, – ділиться враженням журналістка з Бердянська Вікторія Горбатко, – кожного разу отримуємо щирі емоції від виступів талановитих творчих колективів. А патріотична програма «Гей, соколи!» – це справжнє відчуття гордості за свою країну, за наш Запорізький край, де живуть мужні люди з козацьким корінням і прагненням до захисту рідної землі.
Успіх академічному козацькому ансамблю пісні і танцю «Запорожці» забезпечують три рівноцінні складові: хор, балет і оркестр, якого, правда, на сцені майже не видно. А ще – колоритний відеоряд на сцені, який допомагає вокальним, хореографічним та вокально-хореографічним композиціям засяяти додатковими барвами. Сезон для ансамблю був достатньо насиченим, особливо в кінці квітня — на початку травня, коли протягом кількох тижнів ансамбль дав три повноцінних концерти у великій залі. А ще ж були виступи у камерній залі!
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Ірина Єгорова, Наталія Вадимова