Журналістські стандарти виконуються, але інколи захоплюються лайливою лексикою. Так охарактеризували роботу запорізьких медійниківтретьокурсники факультету журналістики Запорізького Національного університету. Саме вони виступили в ролі аналітиків-аматорів і кілька днів слухали, читали і передивлялись: газети «МИГ», «061», «ria-m.tv», 5-та редакція новин ТВ-Запоріжжя і телеканал МТМ.
-У новинах і матеріалах є актуальність про війну, професійне подання новин з фронту та з окупованих територій, якісні відео та фотоматеріали, дотримання журналістських стандартів то норм моральності у висвітленні надто чутливих подій, коли мова йде про постраждалих чи загиблих людей, – каже студент, Денис Фролов.
Водночас, майбутні журналісти закинули окремим «акулам пера» надмірне захоплення лайливою лексикою, що не завжди доречно і виправдано. «Шкутильгає», на їхню думку, і оперативність у висвітлені деяких події.
-Буває, що російські видання вже про все повідомили, а ми все ще узгоджуємо. Слід відзначити, що у цьому, як правило, вина не самих медійників, а відповідальних посадовців обласної військової адміністрації. Саме вони не завжди оперативно дають «добро» і на поїздки журналістів на місце події, і на її висвітлення у ЗМІ, – кажетретьокурсник.
Із побажань юні аналітики висловили одне – давати більше позитивних новин.
-Сьогодні головне, щоб матеріали журналістів про війну, в якому б жанрі вони не подавалися, не викликали розпачу та зневіри, а посилювали в суспільстві, в душах наших земляків силу і рішучість, віру в ЗСУ і в нашу перемогу, – підкреслили майбутні медійники.
Захід був організований Запорізьким Центром журналістської солідарності НСЖУ.
У кожного з нас на цій жорстокій війні є своє місце, свій внесок у спільну боротьбу з ворогом. Справа журналістів – інформаційний фронт. Бо правдива і об’єктивна інформація – це зброя, – зазначила, співкоординаторка Центру, голова ЗОО НСЖУ Наталія Кузьменко.
Фото Сергія Біжка