Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ активно співпрацює з музеями міста. 28 жовтня, журналісти-переселенці та представники місцевих ЗМІ відвідали музей «Місто за порогами», де представлена нова експозиція «Запорожжя крізь віки: поступ героїчної історії».
– Наш музей функціонує з 2016 року і це вже пʼята експозиція, яка користується великою популярністю серед містян і гостей нашого міста. Зараз тут представлені героїчні часи різних епох – скіфів (вони були на Хортиці), Київської Русі і славетні козацькі часи, – починає такими словами екскурсію старший науковий співробітник Національного заповідника «Хортиця» Олена Палійчук.
Медійники мали змогу зазирнути глибше в історію скіфів, які проживали на території Хортиці, а також познайомитись з цікавими подробицями життя козаків. На жаль, для збереження найцінніших предметів основні експонати довелось вивезти. Проте зараз тут знаходяться дуже гарні копії, макети та реконструкції.
Окрім основної експозиції, журналістам продемонстрували предмети, знайдені на обмілілому березі річки Дніпро, після підриву Каховської ГЕС російськими військами. Тут і фрагменти різноманітного посуду, рибальське знаряддя, предмети особистого вжитку, тощо.
– Як відійшла вода археологи нашого Національного заповідника почали плідну роботу на берегах річки. Тому тут ви можете побачити предмети періоду енеоліту та бронзи, а також експонати, які вже ближче до наших часів – це 17-18 століття, – пояснює Олена Палійчук.
– Дякую Запорізькому Центру журналістської солідарності НСЖУ, що дає змогу доторкнутись до історії цього славетного краю. Працівники Національного заповіднику Хортиця надихають своєю працею. Вони продовжують знаходити нові експонати, реставрувати їх і демонструвати, навіть в цих важких умовах війни. Ця екскурсія була дуже цікавою і корисною для мене – я дізналась багато нового, – ділиться враженнями журналістка з Енергодара Алла Шамрай.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Запорізького ЦЖС