Жінки з ГО «Цивільні в полоні» продовжують міжнародну роботу за повернення мирних громадян, незаконно викрадених та вивезених в російські місця несвободи.
Цього разу міжнародний адвокаційний тур допоміг організувати колишній полонений Олександр Тарасов. Учасники туру відвідали Німеччину з метою отримання підтримки у визволенні їхніх рідних з російської неволі.
Про таку підтримку йшлося під час зустрічей в Бундестазі з Кассемом Тахером Салехом із партії «Союз 90/Зелені» (партія Зелених), депутатом від виборчого округу міста Дрезден (земля Саксонія), та під час пресконференції «Права людини в ланцюгах: мирні жителі як заручники російської війни проти України» в Домі демократії та прав людини за участю родичів цивільних бранців з окупованих Херсонської, Запорізької, Донецької областей, Криму, а також з деокупованих Київської, Сумської і Харківської області – Сергія Цигіпи, Маріо Гарсія Калатаюда, Івана Козлова, Костянтина Зіновкіна, Віктора Бондаренка, Сергія Ситника, Олександра Запорожця, Вадима Шевченка, Івана Дрозда, Олега Шевандіна, Марка Давидова.
До пресконференції доєдналася (онлайн) член палати депутатів Берліна Лілія Усік.
– Ув’язнення невинних цивільних осіб, таких як наприклад Костянтин Зіновкін, є очевидним порушенням прав людини та гуманітарного міжнародного права, – наголосила пані Усік. – Я закликаю російську владу негайно звільнити всіх українських цивільних полонених і припинити довільні арешти. Разом із німецькими, українськими та міжнародними правозахисниками, правозахисними організаціями, журналістами та політиками міжнародна спільнота закликає чинити тиск на Росію та виступати за звільнення полонених.
Як зазначила в коментарі НСЖУ Олена Цигіпа, дружина в’язня Кремля Сергія Цигіпи, під час пресконференції її учасники розповіли про злочини РФ проти цивільного населення на окупованих територіях, порушення Міжнародного гуманітарного права, Женевських конвенцій. А також на конкретних історіях намагалися привернути увагу європейської спільноти до долі українських цивільних заручників, про необхідність інформаційного розголосу та розробку механізмів повернення їх до дому. Учасники дякують Люсьєні Зіновкіній за переклад всіх кейсів та зустрічей на німецьку мову.
19 грудня у Берліні (біля Брендебурських воріт) та 21 грудня у центрі Гамбурга за допомогою активних співвітчизників-українців із організації «Vilni_de_ua» ГО «Цивільні в полоні» провели мирні акції на підтримку прав і свобод цивільних бранців росії.
– Напередодні Різдва та Нового року ми нагадали європейській спільноті про страждання наших близьких, і про те, що треба докласти максимум міжнародних зусиль для їх звільнення, – розповіла Олена Цигіпа. – На сьогоднішній день Росія незаконно утримує в неволі понад 66 тисяч громадян України, з них більше 18 тисяч цивільних, винних лише в тому, що не зрадили та продовжують у неволі любити свою країну.
Текст та фото: ГО “Цивільні в полоні”
Дискусія з цього приводу: