У Львівському Центрі журналістської солідарності НСЖУ з нагоди Дня журналіста відбулося нагородження переможців міського конкурсу шкільних медіа. Це був уже 20-й конкурс для юних журналістів. Цьогорічна тема творчого конкурсу – «Волонтерство – перші кроки до перемоги».
Директорка Львівського міського координаційно-методичного центру «Галицьке юнацтво» Галина Макарчук повідомила, що учасниками конкурсу стали понад 30 редколегій закладів загальної середньої освіти Львова.
– Провідною ідеєю конкурсу шкільних медіа є виховання в учнів почуття гордості за свою школу, формування активної життєвої позиції, розвитку творчих здібностей та професіоналізму у створенні шкільних ЗМІ. Конкурс відбувся у таких номінаціях: шкільні друковані або електронні газети, ілюстраційне портфоліо, інтерв’ю як жанр журналістики. Роботи оцінювалась за такими критеріями: актуальність та відповідність тематиці, якісний рівень матеріалів (грамотність, оригінальність), дизайн, періодичність виходу, змістовність, обізнаність та рівень виконання, – розповіла Галина Макарчук.
Голова Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ярослав Климович зазначив, що сьогодні надзвичайно важливим у російсько-українській війні є тримати стрій інформаційного фронту.
– У цій війні роль медіа і журналістів неможливо применшити. 60 наших колег вже загинули від рук російських окупантів. Ворог свідомо цілиться в журналістів. Правдиве слово – найсильніша зброя. І ви також маєте шанс, творячи шкільні медіа, здобувати безцінний досвід і з часом поповнювати ряди воїнів слова та волонтерів. Можливо, дехто з вас згадає цю сьогоднішню зустріч, вступаючи вже у свідомому віці до лав спілки журналістів, – підкреслив Ярослав Климович.
Головний редактор херсонської газети «Новий день» Анатолій Жупина розповів юним кореспондентам про роботу редакції у перші дні російської окупації, про евакуацію до Львова, про допомогу Національної спілки журналістів та іноземних партнерів журналістам сходу і півдня України, які змушені були покинути свої домівки, про відновлення друку газети і її повернення до Херсона.
Учні львівських шкіл із великим зацікавленням слухали розповіді досвідчених журналістів. Опісля відбулось нагородження переможців та лауреатів творчого конкурсу «Волонтерство – перші кроки до перемоги».
У номінації «Шкільні друковані або електронні газети» перемогли:
- Гран-прі – редколегія газети «Світ гімназії» Львівської академічної
гімназії при НУ «Львівська політехніка»;
- І місце – редколегія газети «Тинейджер» Львівської української
гуманітарної гімназії ім. О. Степанів;
- ІІ місце – редколегія газети «60-ий Меридіан» СЗШ №60;
- ІІІ місце – редколегі газети «Планета 85» ліцею ім. В.Симоненка
ЛМР; редколегія газети «SCHOOL NEWS 93» ліцею №93.
У номінації «Ілюстративне портфоліо» перемогу здобули:
- І місце – Максименко Поліна, Погребняк Ірина, Рудишин Юстина,
Ювченко Даніела, Ювченко Мілена, учні 10-А класу ліцею
«Галицький» ЛМР;
- ІІ місце – Бульбах Каріна, учениця 8-А класу СЗШ № 60;
- ІІІ місце – Гамар Анастасія, Ковальчук Наталія, Чернявська
Ангеліна, учні 10-Б класу СЗШ № 65.
У номінації «Інтерв’ю, як жанр журналістики» переможцями стали:
- Гран-прі – Гейниш Софія, Шаян Вікторія, Носалик Яна, Степанюк
Лілія, учні СЗШ № 60;
- І місце – ліцей № 93 ЛМР;
- ІІ місце – Романюк Андрій, Стець Анна, учні ЗЗСО № 87 ім. І.Калинець; Шкоропад Анна, Дайко Юлія, учні ЗОШ І-ІІІ ст. №82 ЛМР.
- ІІІ місце – колектив учнів 6-А класу СЗШ № 72; Міхенько Катерина, Ніклевич Юлія, учні ліцей №81 ім. П.Сагайдачного; учнівський парламент СЗШ №54 м. Львова.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 067 370 04 40 (Андрій Болкун, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
- Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
- Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ