У Києві на фасаді Національної спілки журналістів встановили меморіальну дошку Герою України, українському журналісту Георгію Гонгадзе.
З відкриття цієї меморіальної дошки в Україні розпочинається тиждень пам’яті українських журналістів, які загинули, виконуючи професійний обов’язок.
“Останній у своєму житті проєкт Георгій назвав “Українська правда”. Він створив інтернет-ресурс і вірив у його успіх навіть тоді, коли лише 1% українців мали доступ до інтернету. Георгій передбачив майбутнє. Власними зусиллями й життям він відкрив нам нові горизонти. Георгій надихав, спонукав і мотивував інших до дій. І якщо не своїм життям, то своєю смертю, він змінив Україну, – зазначила представниця родини Гонгадзе, правозахисниця Валентина Теличенко.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко зауважив, що абсолютна більшість журналістів, які наразі працюють в ЗМІ, працюють “під знаком долі” Георгія Гонгадзе. За його словами, доля Гонгадзе є свідченням того, наскільки професія журналіста є небезпечною.
“Ми з сумом констатуємо, що щороку десятками вимірюється кількість інцидентів фізичної агресії. З початку року ми визначили 49 таких випадків. Журналістів цькують, б’ють, пошкоджують камери, намагаються зашкодити їхній роботі”, – сказав Томіленко.
Голова НСЖУ зазначив, що цього тижня у всіх регіонах проходитимуть заходи із вшанування загиблих журналістів, зокрема, Ігоря Александрова, Бориса Дерев’янка, Павла Шеремета, Василя Сергієнка, Вадима Комарова..
«Відтепер на Хрещатику з’явився певний меморіальний комплекс із вшанування вбитих журналістів – і дошка Георгію Гонгадзе, і табличка з іменами колег, які загинули в минулі роки», – говорить Сергій Томіленко. « Сподіваємося, що попри нові медіа, завантаженість, інформаційний шум, журналісти знаходитимуть хвилинку, аби прийти і вшанувати колег, які ціною свого життя утверджували важливість професії».
“У мене є велике сподівання, якщо підліток або людина, яка можливо не знала Георгія, буде проходити повз дошку, вона можливо прочитає і про щось замислиться у цей час”, – сказала головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва.
Виготовлення дошки ініціювала Київська міська рада, виконавець – Департамент охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації. Автор меморіальної дошки – скульптор Василь Маркуш; робота погоджена з родиною журналіста, зокрема, із Мирославою Гонгадзе.