20 квітня у Києві в межах XI Міжнародного фестивалю соціальної реклами «Інший погляд» відбувся Networking Day — подія, що об’єднала молодь та фахівців креативних індустрій у свідому креативну спільноту
Національна спілка журналістів України доєдналася до фестивалю. Де були представлені для перегляду фотороботи українських журналістів та відеоісторії. Ці фото стали символічними для проєкту “Розстріляна свобода слова” та неодноразово були представлені, як українській, так і міжнародній аудиторії.
Організатори цьогорічного заходу — Тетяна Кузнєцова, голова ГО «Молодіжний центр ефективних комунікацій», професор кафедри реклами та зв’язків з громадськістю факультету журналістики Київського столичного університету ім. Бориса Грінченка та студентки факультету журналістики Катерина Бучма, Дар’я Рижова, Марина Папіш.
На початку заходу обговорили важливість креативу для кожного: культурна менеджерка Світлана Стретович поділилась 5-ма способами, що допоможуть прокачати креативність, а CEO AMS agency Наталія Бойко розповіла про креатив у моменті на прикладі кейсу бренду MILLENNIUM.
Учасники заходу також дізнались про важливі соціальні ініціативи, зокрема соцмережу та EdTech-платформу для креативних індустрій CASES від провідного дизайнера CASES та Креативної Практики Євгена Ігнатюка, платформу з розвитку кар’єри Happy Monday від керівниці напряму соціальних проєктів та програм Катерини Жученя й ініціативу смартукриттів CLUST SPACE від керівниці комунікаційного відділу Олесі Зоріної.
Як подолати стрес у сучасному житті, продемонстрував під час тренінгу викладач міжнародних програм «Save the children», спікер проєкту «EU4Recovery — розширення можливостей громад» та автор освітньої програми «Протидія насильству і рівність — наша спільна мета» Єгор Антонов.
Протягом заходу учасники могли переглянути роботи фотовиставки в межах проєкту Національної спілки журналістів України, який презентувала асистентка мережі Центрів журналістської солідарності, кураторка виставки «Розстріляна свобода слова» Валерія Пархоменко. Обговорювали діяльність журналістів під час широкомасштабного, створення соціальних проєктів, та про роботу Спілки.
За словами організаторів, Networking Day відбувся насамперед завдяки Збройним силам України. Тому під час заходу оголосили про збір для військових, провели благодійний розіграш крафтової екосумки та майстер-клас з декорування великодніх пряників від ТМ «Добрик», які згодом передадуть військовим.
Захід завершився переглядом робіт переможців Конкурсу соціальної реклами та їх нагородженням подарунками від партнерів. Серед переможців у категорії студенти та молодь віком від 17 до 30 років:
- Номінація «Друкована продукція» — Омельян Катерина з роботою «Пазл єдності», Єфремова Анна з роботою «Чорно-біле життя», Одобецька Ірина з роботою «Вінниця. 2024. Календар незламності»;
- Номінація «Відеореклама» — Театральна студія «Купе №5» при МБК «Зоряний» з роботою «Конотопські відьми», Кузьменко Катерина та Заіка Вікторія з роботою «Російський контент вбиває»;
- Номінація «Зовнішня реклама» — Ткачова Єлизавета з роботою «Ментальне здоров’я дітей, постраждалих від війни», Криводуб Валентина з роботою «Не бійся тривожності: знаходь силу в допомозі собі»;
- Номінація «Digital-реклама» — Данилюк Наталія з роботою «Робітничі спеціальності – стійкість України».
Наймолодшим переможцем Конкурсу став 11-річний Орлов Матвій у категорії школярів з роботою «Добре вчитись, щоб відбудовувати Україну» у номінації «Друкована продукція». Також у цій віковій категорії отримав перемогу Філяк Ігор з роботою «Вогонь війни» у номінації «Зовнішня реклама».
На цьогорічний Конкурс соціальної реклами також подали свої роботи учасники 2022 року, які не взяли участь через початок повномасштабної війни. У цій категорії отримала перемогу Рижова Дар’я, яка долучилася до команди організаторів Фестивалю «Інший погляд» у 2024 році, в номінації «Зовнішня реклама» з роботою «Бити не можна любити».
«Цього року Networking Day у смартукритті CLUST SPACE об’єднав близько 80-ти свідомих креативних особистостей. Нас надзвичайно вразило, наскільки відкритими та зацікавленими у спілкуванні були всі учасники заходу. Під час кава-брейку неодноразово обговорювались можливості для творчого розвитку й професійного зростання молоді, важливість соціальної відповідальності бізнесу та збереження ментального здоров’я під час війни. Ми впевнені, що Networking Day став простором, де молодь й фахівці креативних індустрій знайшли нові знайомства, де народились нові ідеї та з’явилося натхнення рухатися уперед. Також спільними зусиллям нам вдалось зібрати близько 20-ти тисяч на авто для Сил спеціальних операцій» — зазначили організатори заходу.
Напередодні, 19 квітня, відбулось офіційне відкриття XI Міжнародного фестивалю соціальної реклами «Інший погляд» в онлайн-форматі. До заходу долучились учасники з різних куточків України, щоб поспілкуватися з Іллею Ануфрієнком, креативним директором і засновником української агенції Bickerstaff.899, дізнатися більше про журнал для креаторів «UA Motherland» від графічної дизайнерки й засновниці проєкту Анни Буркало й переглянути роботи учасників, що увійшли до шортліста Конкурсу соціальної реклами разом з Антоном Черевашком, креативним копірайтером та автором тексту для «Carol for Charity» — кейсу, який був нагороджений бронзовим, срібним левами та 4 шортлістами на Cannes Lions International Festival of Creativity 2023.
XI Міжнародний фестиваль соціальної реклами «Інший погляд» відбувся цього року за підтримки і сприяння: Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Національної спілки журналістів України, Суспільного Мовлення, CLUST, ArtHuss, Pabulum, Lavazza, Панни Карпат, ТМ «Golski», ТМ «Добрик», ТМ «Смакуйте», Future Cups, 24print, Cobart, Асоціації Креативних Індустрій України, CASES, Happy Monday, UA Motherland, Starlight Media, Київської міської державної адміністрації, Vcentri HUB, Вечірнього Києва.