«Я так бачу світ» – тема ХХІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», який відбудеться 2024 року.
Конкурс проводиться 22-ий раз поспіль. Організаторами є Київський палац дітей та юнацтва, Департамент освіти та науки КМДА, Інформаційно-творче агентство «ЮН-Прес» у партнерстві з Національною спілкою журналістів України і Державним комітетом телебачення і радіомовлення.
Про це йшлося під час пресконференції 16 листопада, повідомляє «Укрінформ».
«22 роки Прес-весна на Дніпрових схилах об’єднує молодь, яка хоче спробувати свої сили в журналістиці, опанувати нові навички та перейняти досвід медіапрофі, – сказала директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян. – Такий профорієнтаційний захід дає можливість молоді спробувати себе у професії теле-, радіо- журналіста, оператора, фотографа, спікера, блогера. Багато переможців Прес-весни сьогодні вже досвідчені медійники і кожного дня доносять до українців важливу інформацію, що так необхідна під час війни 24/7, а також інформують міжнародне товариство про події, що відбуваються сьогодні на теренах нашої держави».
Як повідомила керівниця проєкту, завідувачка відділу Інформаційно-творчого агентства «ЮН-Прес» Київського палацу дітей та юнацтва Надія Іллюк, до участі в конкурсі запрошується молодь та юнаки віком від 9 до 21 року. Переможців визначатимуть у 7-ми номінаціях: журналістська робота, літературна творчість, друковані видання, аудіомистецтво, візуальне мистецтво, медіапроєкт, мережева журналістика.
До 1 квітня 2024 року необхідно заповнити реєстраційну форму та надіслати роботу. До 13 квітня 2024 року журі визначатиме переможців та формуватиме коло претендентів на участь у фінальній частині фестивалю. З 17 по 19 травня 2024 року – фінал: рольова гра «Медіаімпресіонізм Київської весни» та підбиття підсумків і урочисте нагородження переможців.
Фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» проводиться у Києві 22 роки поспіль. Юні журналісти надсилають свої роботи зі Швеції, США, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Данії, Азербайджану та інших країн світу. За період існування медіафестивалю до інформаційно-творчої агенції «ЮН-Прес» Київського палацу дітей та юнацтва загалом надійшло понад 19 000 робіт.
Під час пресконференції було презентовано україномовну та англомовну аудіоверсії книжки «Щоденники війни. (Не)дитячі історії», авторами якої є вихованці Київського палацу дітей та юнацтва. Як зазначила директорка Київського палацу дітей та юнацтва Оксана Добровольська, книга за короткий період стала резонансною.
Всі охочі можуть безкоштовно прослухати її на каналі КПДЮ в ютубі.