Знання з тактичної медицини, отримані працівниками Івано-Франківського Головного управління ДСНС в канадських колег із організацій Firefighter Aid Ukraine та Alberta Ukraine Chamber of Commerce, вони передали медійникам під час тренінгу, що пройшов за сприяння Центру журналістської солідарності НСЖУ в Івано-Франківську.
Навчання пройшли за алгоритмом «#MARCH», мета якого – підготовка українських інструкторів з тактичної медицини за стандартами НАТО. Заняття проводив сертифікований інструктор, провідний фахівець із медичного забезпечення ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Ярослав Сверида. Він наголосив, що такі знання є важливими для журналістів: «У період воєнного часу працівники ЗМІ завжди знаходяться на місці події. Для них навички з тактичної медицини є особливо потрібними: вони зможуть допомогти або й самим надати першу домедичну допомогу».
Керівник сектору зв’язків із ЗМІ і роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в області Христина Перцович також вважає, що працівникам мас-медіа важливо знати основи тактичної медицини: «Добре, коли ми маємо якийсь досвід, нові знання, особливо – представники ЗМІ. Ми чудово розуміємо, що через медійників велика кількість людей може також отримати певні знання або ж вони самі можуть врятувати комусь життя. Я була на курсах канадської організації та побачила, наскільки серйозно і точно вони це викладали, тому добре, що цього навчаються й журналісти, бо будь-якої миті вони можуть опинитися на місці прильотів. Тому ці знання будуть життєво необхідними».
За алгоритмом «#MARCH» журналісти пройшли курс із тактичної медицини: вчилися серцево-легеневій реанімації та як зупинити кровотечу, зробити непрямий масаж серця, перевірити дихальні шляхи, накладати різні види пов’язок.
«Сподіваюся, що ці навички мені ніколи не знадобляться, але вони будуть актуальні навіть у мирному житті. Програма із мінімуму знань є обов’язкова. Тренінг дуже хороший, адже ми працювали не тільки з різними манекенами, але й тренувалися на живій людині», – поділилася враженнями від тренінгу журналістка телеканалу «1+1» Алла Пасс.
До тренінгу долучилася й ВПО-медійниця із Херсона Олена Ярема, яка тепер живе в Івано-Франківську. Вона також відзначає, що «журналісти сьогодні – це ті ж самі воїни, які мають свій фронт, медійний, і такі ж самі люди, працівники. І ніхто з нас не знає, на жаль, де ми опинимося завтра і що вимагатиме ситуація, які навички нам знадобляться, які знання доведеться застосувати».
«Цінність таких тренінгів дуже складно переоцінити, адже вони дають змогу не тільки відпрацювати, а й певною мірою закріпити будь-які навички, що в подальшому стануть у нагоді. І не важливо, чи буде журналіст військовим, а чи цивільним кореспондентом, усе одно навички, здобуті під час тренінгів, використовуватимуть усі, незалежно від напряму та місця роботи. В подальшому, в післявоєнний час, допомога у порятунку людини може знадобитись і просто під час прогулянки, чи подорожі, чи відпочинку, адже ніхто не застрахований від нещасного випадку», – сказала Олена.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську