У залі Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття в Івано-Франківську відкрито виставку світлин під назвою «У горах моє серце…». Її автор – Михайло Мазур, відомий журналіст, власкор всеукраїнських газет «Вісті…» і «Порадниця» у західному регіоні України, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України. Івано-Франківський центр журналістської солідарності виступив ініціатором та співорганізатором заходу
На урочистому відкритті були присутні працівники ЦЖС, колеги, друзі та студенти – слухачі Школи журналістики Івано-Франківської обласної спілки журналістів.
-Фотоапарат став мені другом на все життя. За спеціальністю я журналіст, газетяр. А що це за журналіст-газетяр, якщо він не вміє володіти додатковими засобами роботи, тим паче, фотоапаратом?! Більшість людей, представлених на світлинах, – це герої моїх журналістських публікацій. Перша презентація моїх фото відбулася в селищі Верховина, у Музеї Гуцульщини. Далі фотовиставка помандрувала містами Західної України, побувала в Чернівцях, Тернополі, Львові. Незабаром її зможуть побачити наші воїни ЗСУ. Вже є домовленість про те, що кілька місяці світлини експонуватимуться у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону Міністерства оборони України у Львові. Сподіваюся, ці фото, в які я вклав свою душу і серце, додадуть нашим воїнам, котрі перебувають на лікуванні, трішки настрою і позитивних емоцій. Згодом маю намір подарувати ці світлини Музею Гуцульщини, що у селищі Верховина, – розповів Михайло Мазур.
Також автор звернув увагу на назву виставки – «У горах моє серце…». Зізнався, що не випадково обрав таку назву. Свою першу подорож у гори, а точніше – сходження на гору Говерла, Михайло Мазур здійснив ще у шостому класі школи. Відтоді, зауважив журналіст, він полюбив гори, особливо Гуцульщину, гуцульський край та гуцулів – «людей з великим серцем». Саме тому, каже фотомитець, серед його десятків тисяч світлин найбільше – на тематику гір, природи, краю.
-Наш колега Михайло Мазур є багатогранною творчою особистістю. Він не лише майстерно володіє пером і фотокамерою, а й бере активну участь у діяльності обласного осередку НСЖУ, долучається до роботи Центру журналістської солідарності НСЖУ, є активним спікером Школи журналістики. Його виставка світлин викликає неабияке захоплення і повагу до таланту автора. Кожне фото знайомить нас із красою карпатського краю, його місцевими мешканцями, побутом, звичаями та традиціями горян. Така виставка надихає, – зазначила координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, відповідальна секретариня обласної спілки журналістів, заслужена журналістка України Вікторія Плахта.
Під час відкриття виставки світлин Михайла Мазура привітали його колеги: заслужений художник України, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Василь Корпанюк; український учений-історик і теоретик української літератури та етнокультури, академік АН ВШ України Володимир Качкан; заслужений журналіст України, поет, композитор, виконавець власних пісень Богдан Кучер, заслужений майстер народної творчості України Дмитро Сивак. Вони відзначили велику любов автора світлин до рідного краю, до людей, до природи та наголосили, що Михайлу Мазуру вдалося, зупинивши мить, залишити на світлинах почуття й емоції, передати внутрішній світ людини та красу улюблених гір. Промовці побажали йому творчих успіхів, натхнення та нових здобутків.
Директорка Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Світлана Панько вручила Михайлу Мазуру подяку від Центру за представлення персональної виставки. Модерувала захід Стефанія Капустинська, завідувачка відділу нематеріальної культурної спадщини Навчально-методичного центру.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності
Фото Юрія Рильчука.