Таку назву має фотовиставка, яку відкрито в Львівському торговельно-економічному університеті спільно з Івано-Франківським Центром журналістської солідарності НСЖУ. Автор світлин – Михайло Мазур, власкор всеукраїнської кооперативної газети «Вісті Центральної спілки споживчих товариств України» у західному регіоні, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України.
Ректор університету, доктор економічних наук, професор Петро Куцик, представляючи учасникам відкриття виставки журналіста і фотомитця, зауважив:
– В експозиції музею представлено 65 робіт із багатого творчому доробку досвідченого журналіста Михайла Мазура. На цих світлинах його фотооб’єктив закарбував чудову природу Верховинщини і миттєвості з життя її прекрасних людей. Значна частина виставки – портрети колоритних українців у народному вбранні, гірські краєвиди, які так і манять до себе, запрошують відвідати цей чудовий край. А віднедавна пан Михайло став викладачем нашого університету і, ділячись своїм багатим журналістським досвідом, допомагає навчати студентів зі спеціальності журналістика.
Координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, відповідальна секретариня обласної спілки журналістів Вікторія Плахта під час відкриття експозиції наголосила, що Михайло Мазур, хоча народився на Рогатинщині, але душею і серцем давно прикипів до Гуцульщини, про що, власне, й свідчать його прекрасні фотороботи.
– Наш колега закоханий у гуцульський край, тому на своїх світлинах відображає й популяризує Гуцульщину, намагається за допомогою фотооб’єктива пізнати гуцульську душу з її багатогранним внутрішнім світом й естетичними уявленнями, адже вона в постійному спілкуванні з природою. Тож не випадково більшість його світлин із життя гуцулів начебто злилися з природою, яка наділила їх відчуттям краси і любов’ю до рідного краю. А ще Михайло Йосифович не лише майстерно володіє пером і фотокамерою, яка є його незамінним помічником при підготовці журналістських матеріалів, але й бере активну участь у житті обласного журналістського осередку. Він обраний членом правління і секретарем нашої спілки, очолює первинну організацію НСЖУ власкорів всеукраїнських медіа, є ініціатором багатьох цікавих заходів. Фотомитець мав уже декілька персональних виставок в Івано-Франківську, Києві, Коломиї, Верховині, – зауважила колега з Івано-Франківська.
Із відкриттям виставки Михайла Мазура привітав також голова Львівської обласної організації НСЖУ Ярослав Климович. Він, зокрема, зазначив:
– Світлини, представлені на виставці професійного журналіста, викликають замилування й ніби запрошують глибше та ближче познайомитися з красою карпатського краю, верховинцями, послухати гуцульських колядок чи скуштувати місцевих страв. І, найголовніше, через фотооб’єктив автору вдалося показати багатство душі верховинців, їхні звичаї і традиції.
Автор світлин Михайло Мазур поділився власним баченням ріднокраю, розповів, як завдяки фотооб’єктиву можна зафіксувати для нащадків, показати через фотографії гуцульську душу. В його розумінні душа гуцулів – це звичайні горяни, їхнє повсякденне життя зі своїми бідами і проблемами, вмінням працювати і відпочивати, ділитися своєю радістю з оточуючим світом.
До речі, журналіст ініціював видання першої в Україні кооперативної обласної газети «Голос пайовика», відзняв документальний фільм про кооперативний рух на Прикарпатті «До джерел», написав кооперативний буквар, стояв біля витоків музею з історії кооперації Івано-Франківщини. Окрім того, Михайло Мазур у співавторстві з відомим львівським письменником Романом Коритком видав книгу про свою малу батьківщину «Букачівці – опільське містечко на берегах Свіржа».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Івано-Франківський центр журналістської солідарності