Працівники апарату Дніпропетровської обласної журналістської організації провели робочу нараду. Проаналізовано зустріч із головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, який відвідав Дніпро минулого тижня. Обговорено нагальні питання, нові виклики та можливості. Окреслено завдання для Центру журналістської солідарності, що, як відомо, діє при обласній Спілці від минулого літа, на найближчий час.
Як зазначив голова Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук, безпека журналістів залишається одним із пріоритетів Спілки. Тож продовжуємо безпековий напрямок – і надалі проводитимемо тренінги, ініціюватимемо обговорення за «круглим столом», залучатимемо до співпраці військових, правозахисників, юристів, психологів.
– А для цього, – наголосив очільник обласного журналістського осередку, – нам необхідно налагодити взаємодію з владою, посилити співпрацю із ЗСУ. Завжди готові допомагати і міжнародним колегам. Водночас не випускаємо з поля зору й локальні медіа, підтримуємо і усіляко сприяємо у вирішенні правових, економічних питань. У нас є чимало ідей, тож будемо впроваджувати їх у життя.
Дніпровський Центр журналістської солідарності НСЖУ наразі оснащений ноутбуками, професійним фотоапаратом, штативом і лампою для зйомки відео. Така технічна підтримка Центру стала можливою завдяки постійній співпраці Національної спілки журналістів України із міжнародними благодійниками. Окрім цього, на випадок блекауту штаб-квартира ЮНЕСКО за сприяння НСЖУ забезпечила офіс у Дніпрі електрогенератором, а швейцарські партнери Спілки – супутниковим інтернетом Starlink.
До речі, для кращого інформування медіаспільноти та висвітлення спілчанської діяльності днями зареєстровано ще один ресурс – в Інстаграм.
Приєднуйтесь: https://instagram.com/nsju_dnipro?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності НСЖУ в Дніпрі