«Волонтери, які їдуть в гарячі точки завжди стикаються з небезпекою, а коли йдеться про роботу журналіста, то ризик збільшуються в рази», – каже чернівецький фотожурналіст і волонтер Максим Козменко, який особисто побував на Харківщині та в Бахмуті, коли там ще не було так «гаряче», як зараз.
У Центрі журналістської солідарності у Чернівцях провели тренінг «Поїздки до гарячих точок: Як поводитися журналісту під час відрядження в район ведення бойових дій». Учасники дійства, а це: журналісти-переселенці, які нині мешкають у Чернівцях, студенти кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича та представники місцевих медіа, з перших вуст дізналися про особливості роботи журналіста, який хоче максимально змістовно і неупереджено передати дух війни, буття війкових ЗСУ, терпимість українського громадянина, а головне – непереборну віру в нашу Перемогу.
– Варто до поїздки ретельно готуватися, насамперед – психологічно. Коли потрапляєш навіть до прифронтового містечка, то навіть на запах відчувається, що бойові дії ведуться зовсім близько. Спочатку з’являється бажання відзняти найбільше і саме ексклюзивних кадрів. Та здоровий глузд бере верх і коли військові на чомусь наполягають, то обов’язково треба це виконувати. Здебільшого від цього залежить життя журналіста, – ділиться своїми переконаннями Максим.
Можливо, не всім учасникам тренінгу доведеться працювати безпосередньо у гарячих точках чи бодай у прифронтовій зоні. Та бути обізнаним з правилами поведінки на території, де систематично чути гарматні вибухи, чи ревіння двигунів бомбардувальників, нікому не завадить, зазначають у чернівецькому Центрі журналістської солідарності.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Чернівцях – 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ