Започаткуванню підприємницької діяльності було присвячено тренінг для жінок і дівчат, який відбувся у Чернівецькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ спільно з Центром громадської активності «Синергія».
Для журналістів і журналісток ця тема стала важливою ще й тому, що досить часто працівникам медіа доводиться або самим звільнятися, або їхні редакції взагалі припиняють роботу. Отоді, не знайшовши де прилаштуватися за фахом, журналісти працюють фрілансерами чи блогерами. Таким чином заробляють кошти для себе та родини, аби бодай якось прожити в умовах війни та непростого економічного становища.
– Віднедавна контроль за сплатою податків став дещо жорсткішим. Тому, аби легально отримувати зароблене, вести якісь розрахунки, та й думати про розширення своєї діяльності, варто зареєструватися фізичною особою- підприємцем, – вважає виконавча директорка ЦГА «Синергія» Наталія Батракова.
Учасники тренінгу дізналися, як розпочинати провадження власної справи, як генерувати бізнес-ідеї з прив’язкою до локальних потреб жителів територіальних громад. З’ясовується, що попри вже обраний фах і усталену роботу чи творчість, є ще багато вільних ніш у нинішніх сферах життєдіяльності. Дійшли згоди, що в першооснові має бути аналіз, розрахунок і постійний контроль за процесом.
Під час тренінгу журналісти отримали основні поради, які дають успішні підприємці для охочих відкрити власну справу:
– Знайти кмітливого бухгалтера. Грамотне провадження розрахунків, орієнтування в законодавчій та податковій базі – у цій інформації самим доведеться розбиратися роками. Професіонал своєї справи швидко наведе лад у паперах, тому кошти, витрачені на бухгалтерські послуги не будуть змарновані.
– Отримати юридичну консультацію. Профілактична юридична підтримка може бути найкращим засобом успішного підприємництва та тривалого успіху. Адже, якщо телефонувати юристові вже після того, як наразилися на проблему, може бути надто пізно щось виправляти. А це, своєю чергою, може критично відбитися на бізнесі як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.
– Заздалегідь спланувати майбутнє. В роботі важливо бачити шляхи розвитку справи після її запуску. Тобто потрібно виробити бачення, як збираєтеся отримувати прибуток упродовж хоча б двох-трьох років. Варто визначити кращі й гірші сценарії розвитку бізнесу, засновані на прогнозах продажів і прибутків. А ще такий план дуже важливий для того, щоб переконати потрібних людей, що працювати з вами безпечно.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
За інформацією Чернівецького ЦЖС