Майбутні медійники провели фахову розмову зі старшими колегами про виклики, які постали перед професією сьогодні
До Центру журналістської солідарності у Чернівцях завітали студенти-переселенці, які зараз навчаються на кафедрі журналістики Чернівецького національного університету. Спілкуючись з місцевими редакторами та журналістами, майбутніх працівників медіа цікавило становище буковинських медіа, у якому вони опинилися після двох карантинів та дев’яти місяців роботи в умовах повномасштабної кривавої війни.
– Буковинські журналісти кожен на своєму місці зараз допомагають здолати ворога. Хтось – у лавах ЗСУ нищить ворога, хтось, поєднуючи свою основну професію, волонтерить, та здебільшого наші колеги віддають свої знання і вміння на інформаційному фронті, – зауважує координатор Чернівецького центру журналістської солідарності Володимир Бобер.
Студенти-переселенці, які покинули свої домівки рятуючись від війни, мають про що розповісти своїм одноліткам. Приміром, Олег Пшеничний до 24 лютого мешкав у Сєвєродонецьку. Тепер там, на місці будівель, парків та закладів дозвілля, бовваніють руїни. Це – «визволителі-росіяни» понищили і місто, і людей, які не встигли евакуюватися.
«Мусимо розповідати всьому світу про те, як російські окупанти нищать наше життя», – каже студент кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Олег Пшеничний.
Усі присутні погодилися, що обов’язок нині кожного журналіста – фіксувати всі злочини окупантів, розповідати про ЗСУ, наших хлопців і дівчат, які захищають Україну. Після нашої перемоги з окремих історій усіх, хто нині причетний до інформаційного фронту, складеться історія нації-переможниці у багаторічній війні проти окупанта – рф.