Під час презентації документального фільму «107 бригада» автори, нині військовослужбовці ЗСУ: Олександр Ткачук (свого часу – фотокореспондент газети «Буковина) та Микола Кобилюк (до лютого 2022 року – редактор сайту «Молодий буковинець») змогли особисто приїхати до Чернівців, щоби представити свою роботу.
– Сьогодні ми вперше презентуємо на великому екрані фільм «107 бригада» з циклу документальних стрічок «Готові до спротиву». Цей фільм ми знімали із Сашком від перших днів повномасштабного вторгнення, перебуваючи у бойових підрозділах. На жаль, до цього фільму не змогли потрапити всі наші побратими через певні технічні нюанси, чітко визначений хронометраж. Хоча всі заслуговують на кожен окремий такий фільм чи книжку, – розповів під час презентації фільму Микола Кобилюк.
– Попри всі складнощі, усвідомлюємо, що у нас немає іншого шляху, окрім перемоги. Тому кожен на своєму місці має робити для неї все. Зокрема, ми своїми навичками та вміннями хочемо внести свій вклад у перемогу. Хочу подякувати нашим захисникам, які є у залі, і які тримають зараз лінію оборони на фронті, – поділився своїми думками Олександр Ткачук.
Надалі документальний фільм презентують також в інших містах України, звідки походять бійці та офіцери, що служать в бригаді.
Документальний фільм «107 бригада»:
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією об’єднаного Західноукраїнського ЦЖС