Про виживання друкованих видань в непростих умовах війни говорили під час тренінгу для журналістів у Чернівецькому центрі журналістської солідарності.
Його учасниками стали редактори місцевих друкованих видань, журналісти, студенти кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Спікер зустрічі Володимир Стефанець, викладач кафедри журналістики ЧНУ, заслужений журналіст України та багаторічний головний редактор місцевого часопису, наголосив на важливих складових, за допомогою яких можна врятували незалежні українські медіа.
На його думку, істотно допомогла б цільова фінансова та технічна допомога – без прямого політичного або комерційного впливу на контент медіа. Такі інвестиції, дотації варто було б спрямувати в розвиток цифрової складової, впровадження новітніх технологій, підвищення ефективності роботи менеджменту та рекламних відділів, а також на проведення спеціальних заходів з популяризації незалежних та якісних медіа, яким довіряє суспільство.
Також Володимир Стефанець зауважив, що для збереження незалежних медіа в Україні необхідно, щоб усі ініціативи з регулювання галузі враховували не лише політичні та суспільні, а й економічні потреби. Без їх вирішення програми, спрямовані лише на захист свободи слова та боротьбу за права журналістів, будуть неефективними, наголосив фахівець.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Чернівцях– 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Чернівцях