Про порядок реєстрації, механізм реалізації права на відповідь і спростування, відповідальність за порушення норм Закону «Про медіа» поінформувала учасників наради-семінару, організованого Чернівецьким Центром журналістської солідарності, представниця Нацради з питань телебачення і радіомовлення в Чернівецькій області Любов Нечипорук.
У ній взяли участь керівники друкованих та онлайн-медіа, які працюють на теренах Чернівецької області. Захід пройшов у змішаному онлайн-офлайн форматі.
Учасники наради-семінару дізналися про те, чому виникла потреба в реформі медійного законодавства, яка філософія нового Закону «Про медіа» та які вимоги до друкованих та онлайн-медіа він висуває.
Керівників чернівецьких ЗМІ найбільше цікавили можливі ризики для подальшої роботи у зв’язку з новими нормами. Зокрема, призначення стягнень аж до можливого позбавлення діяльності. Крім того, редактори друкованих та онлайн-медіа стурбовані тим, що медіа визнано бізнес-організаціями, в той час як про економічну підтримку від держави – жодного слова.
Учасники констатували, що в новому законі прописані вимоги і покарання, а про розвиток українських медіа для протистояння ворожій пропаганді, законотворець, на жаль, не згадав.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Чернівцях – 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Чернівецького ЦЖС