За ініціативи Центру журналістської солідарності на кафедрі журналістики Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича відбулася зустріч знаних в краї журналістів зі студентами, які цьогоріч обрали для себе фах медійника.
Роботою редакцій газет і телерадіокомпаній, новими медіа та соціальними мережами цікавилися хлопці й дівчата під час зустрічі. За словами колишнього головного редактора кількох обласних газет Юхима Гусара, останніми роками робота редакцій засобів масової інформації неабияк змінилася завдяки новітнім технологіям – у журналістів з’явилося багато додаткових інструментів та можливостей для підготовки якісних матеріалів.
Дізналися майбутні журналісти і про роботу Центру журналістської солідарності НСЖУ, який діє в Чернівцях від квітня 2022 року.
– Щойно розпочалася велика війна, до Чернівецької області приїхали понад 40 журналістів з тих територій, які захопив ворог чи на яких велись масові обстріли. Насамперед для цих журналістів розпочав роботу ЦЖС. Спочатку це був просто коворкінг, а згодом, за підтримки європейських партнерів, тут можна було отримати індивідуального засоби захисту, психологічну, юридичну технічну і навіть невелику фінансову допомогу, – розповів колегам координатор Центру Володимир Бобер.
Студенти виявили бажання також, в межах своїх можливостей, допомагати журналістам-переселенцям, які рятуючись від війни, досі мешкають у Чернівцях. Також були вдячні за запрошення відвідувати ЦЖС за будь-якої потреби, адже відтепер вони стали часткою великої журналістської родини.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба ЦЖС