У Запорізькому Центрі солідарності журналістів в річницю від початку загарбницької війни росії проти України на пам’ятний захід «Журналісти важливі. Тримаємо інформаційний фронт!» зібралися військові прес-офіцери, волонтери, журналісти-переселенці, місцеві медійники, студенти та викладачі факультетів журналістики запорізьких вишів.
– У цей страшний рік журналістська солідарність гідно пройшла випробування, ми разом вистояли, зміцнили віру в перемогу, натхненно працювали на інформаційному фронті, підтримували колег з тимчасово окупованих територій, якими опікується наш Центр, – зазначила, відкриваючи пам’ятний захід, співкоординаторка ЦЖС, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко. – Наші журналісти воюють у лавах ЗСУ та Нацгвардії, волонтерять, готують репортажі з «сірої зони» і з нульової відмітки, документуючи для історії сторінки героїчної боротьби України за перемогу.
Перед журналістами виступили прес-офіцер 15 полку Нацгвардії України, учасник бойових дій на Запорізькому напрямку, відомий журналіст Богдан Василенко, офіційний представник волонтерського руху при Запорізькому військовому госпіталі, знана тележурналістка Олена Шевчук. З героїчною роботою рятувальників познайомив журналістів відеоролик з циклу «Рік незламності. Герої без зброї», який представила керівник прес-центру ГУ ДСНС Юлія Баришева.
Новий фільм телеканалу МТМ з циклу «Ангели перемоги» презентував на заході автор проекту, відомий журналіст, письменник, музикант Валентин Терлецький.
– Символічно, що перший фільм цього циклу я представляв саме тут, у Центрі журналістської солідарності, де збираються журналісти, які пережили жахіття обстрілів, які ціною неймовірних зусиль вибиралися з прифронтових та окупованих територій. Війна обпалила їхні долі. Втім, так можна сказати і про наших місцевих медійників, бо всі ми переживаємо обстріли, ховаємося в укриття, але, попри все, виходимо і працюємо, тримаємо інформаційний фронт, створюємо розповіді про боротьбу нашого народу за свободу, про героїв цієї боротьби, – підкреслив Валентин.
Фільм, який він представив, вже тринадцятий за рахунком, – про Героя України, льотчика В’ячеслава Родіонова, випускника запорізького ліцею «Захисник». Ця розповідь – лише одна маленька сторінка історії цієї страшної війни.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Сергія Біжка