«Трудове законодавство для штатних журналістів» – тема вебінару НСЖУ, що провів кандидат юридичних наук, адвокат, керуючий партнер юридичної компанії IBC LEGAL SERVICES Михайло КОЧЕРОВ.
Це не перша зустріч on line, що відбувається в рамках співробітництва Національної спілки журналістів з адвокатами компанії IBC LEGAL SERVICES, яка спеціалізується на правовому забезпеченні бізнесу. Під час вебінару, що відбувся в серпні, йшлося про захист трудових прав журналістів та збереження робочих місць журналістів місцевих медіа в Україні під час кризи, викликаної епідемією COVID-19. Тепер у його учасників і журналістів, що знайомилися з консультаціями юристів у запису, на Фейсбук-сторінці Національної спілки журналістів України, виникла низка нових запитань, що й сформували тематику нинішньої зустрічі.
Запитання редакторів і журналістів здебільшого стосувалися проблемних ситуацій, що виникають в умовах роботи під час коронавірусного карантину. Розглянуто конкретні ситуації, що склалися в окремих редакціях. І на конкретні запитання були отримані конкретні відповіді. До того ж, як повідомила перша секретар НСЖУ Ліна Кущ, учасникам вебінару буде розіслано пакет документів, розроблених юристами компанії IBC LEGAL SERVICES. Ці документи стануть у пригоді в повсякденній практиці роботи редакцій.
Одне із запитань стосувалося звільнення одночасно кількох працівників за згодою сторін. Михайло Кочеров підказує, якими статтями Кодексу законів про працю регулюється процес звільнення працівників, і зазначає, що ніяких інших підстав для звільнення бути не може.
Також у колективах часом виникають запитання, коли йдеться про зарплати керівника і співробітників, зокрема, під час карантину (очевидно, що з таким стикнулися у багатьох редакціях, коли переходили на скорочені графіки роботи). Виявляється, і тут є свої нюанси у визначенні розміру платні, як є свої нюанси в організації праці позаштатних працівників і фрілансерів, між дистанційною і надомною працею. Є свої тонкощі в оплаті праці за сумісництвом або у випадку, коли працівник суміщує тимчасово свою роботу з обов’язками колеги.
«Газета має свій сайт і сторінку в соціальній мережі. Ці сторінки наповнює окрема людина, яка не числиться в штаті, але має певний графік роботи. Які трудові відносини можуть бути з цим працівником?» – ще одне запитання що прозвучало під час вебінару.
Михайло Кочеров пояснює, що працівник може бути оформлений як ФОП або за трудовим договором. Він може працювати як у штаті, так і поза штатом, бути в редакції постійно або працювати за гнучким графіком роботи, може працювати дистанційно. І кожен такий випадок має свої відмінності, які детально були прокоментовані.
ПОВНЕ ВІДЕО – ТУТ
Були й такі запитання, що потребують детальнішого вивчення. На них Михайло Кочеров дасть письмову відповідь персонально. А, оскільки, в ході вебінару виникла низка нових запитань, вирішили, що буде проведено ще один вебінар, де всі ці запитання отримають фахові консультації адвокатів компанії IBC LEGAL SERVICES.