Другий спеціальний випуск газети «Трудова слава» днями отримали жителі Оріхова, що на Запоріжжі. Видання відновило випуск за підтримки Національної спілки журналістів України та Запорізького центру журналістської солідарності.
Цього разу вдалося збільшити обсяг газети з чотирьох до восьми сторінок, тираж – до 3000 та доставити до всіх п’яти громад колишнього Оріхівського, а нині Пологівського району: Оріхівської, Преображенської, Малотокмачанської, Таврійської, Комишуваської. Ці громади потерпають від ворожих обстрілів, однак там залишаються наші земляки, які потребують достовірної інформації.
Редакторка газети Світлана Карпенко повезла примірники «Трудової слави» разом з журналістами Другого каналу Німецького телебачення Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF)та рятувальниками.
Хвилюючою була зустріч із земляками-оріхівчанами в місцевій пожежній частині. Рятувальники постійно доставляють для місцевих мешканців питну воду та хліб. А цього разу кожному дісталося по кілька екземплярів газети. Земляки раділи «Трудовій славі», адже це невід’ємна частина Оріхівського краю. Обнімали, плакали… і говорили, як важливо для них отримати рідну районку.
– Нас зустріло так багато людей, усі – мої знайомі. Почали обіймати, і сльози були… Це настільки було емоційно, такого я ще не бачила, – розповіла пані Світлана. – Колектив редакції вдячний всім, хто підтримує сьогодні наше маленьке локальне медіа: українським колегам – голові НСЖУ Сергію Томіленку, нашій землячці, директорці Асоціації незалежних регіональних видавців України Оксані Бровко, головній редакторці видання «Заборона» Катерині Сергацковій, міжнародним партнерам, колегам-друзям із Запорізького центру журналістської солідарності, землякам-читачам з рідної Оріхівщини! Завдяки вам журналісти «Трудової слави» працюють, тримають свій інформаційний фронт і мають надію на майбутнє!
А в Запорізькому Центрі журналістської солідарності, який надав Світлані Карпенко захисне спорядження, щоб поїздка була безпечною, відбулася презентація другого випуску «Трудової слави».
Головними темами номера стали долі переселенців-земляків, діяльність громадських організацій та пересічних жителів Оріхівщини, котрі лишилися на території та допомагають своїм землякам і воїнам-захисникам. Також у газеті є кілька цікавих інтерв’ю: з начальником Оріхівської міської військової адміністрації, котра почала працювати більше місяця тому; старостами Новотроїцького, Омельницького старостинських округів. Є і важлива інформація щодо отримання компенсації для тих мешканців Оріхівської громади, які мають пошкоджене та зруйноване житло, а ще багато всього, що буде корисним для людей, які опинилися на фронтовій території.
– Як приємно тримати в руках свіжий номер газети, – каже секретар НСЖУ Людмила Долженко. – Перший номер був дуже цікавий. Тоді ми запросили Світлану до нас, на етер віжн-радіо «На дотик», де вона розповіла, як створювався перший номер, які зусилля було докладено багатьма людьми, щоб видання знову побачило світ. І знову будемо раді бачити редакторку у нас в студії.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Вадимова, фото Анни Логвиненко та Дар’ї Зирянової