Карантин вплинув на роботу ЗМІ не лише в негативному ключі, є у ньому й позитивні моменти. Зокрема, він змусив медійників шукати нові, нестандартні форми і методи роботи, нові можливості для вдосконалення своїх професійних навичок. Про це зазначає директор Телерадіокомпанії «Надія», що на Харківщині, Павло Сухарєв. Однією з таких можливостей став цикл вебінарів «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19» від НСЖУ і ПРООН.
Пан Павло відзначає: навчання проходило на найвищому рівні. ТРК вже почала впроваджувати певні нововведення. Зокрема, роботу в напрямку діджиталізації.
«Зараз стрімко розвиваємо з урахуванням порад тренерів інстаграм, вайбер, телеграм-канал. Почали вдосконалювати Фейсбук, ютуб-канал. Робимо розсилки, поки що невеликі соціальні проекти – відеоогляди, тощо. Оскільки ми телерадіокомпанія, то на подію виїжджали завжди з камерою. А тепер беремо ще й телефон і оперативно робимо невеликий пост для соцмереж. Спеціально придбали для цього телефон із карткою пам’яті», – розповідає директор ТРК.
Мікрофон купити ще не встигли, а тут приємна новина: за підсумками тренінгів «Надія» опинилася у числі учасників, котрим дістається приз – набір блогера. Тому тут чекають це обладнання, аби якнайшвидше почати його використовувати.
З одним із тренерів – головним редактором газети «Обрії Ізюмщини» Костянтином Григоренком домовилися про обмін досвідом. Делегація від «Надії» вже їздила знайомитися з роботою редакції, зокрема, щодо розвитку мультимедійних платформ.
Почали розглядати соцмережі і як джерело монетизації. Послуги на розміщення реклами на різних мультимедійних платформах уже внесли до прасу і почали отримувати перші кошти.
«Важливо те, що на цих вебінарах виступали практики. І навіть якщо з 10 порад кожен з учасників зможе впровадити 5, то це вже буде вагомий результат. Кожен знайшов щось для себе – і газетярі, і телевізійники, і радійники. Гадаю, треба зберегти цей формат – навчання для телеканалів, радіо, газет і спільний обмін досвідом. Приміром, ми знаємо, як знімати відео, але мобільне відео – це вже інше. Ми можемо поділитися своїм досвідом, а хтось своїм – із нами», – підсумовує Павло Сухарєв.
Він також зауважує: багато учасників – за те, аби подібні тренінги відбулися і в офлайн-форматі, з максимальною кількістю практики. А ще дуже важливо було б провести навчання для журналістів щодо висвітлення виборчого процесу у зв’язку зі зміною законодавства та децентралізацією.
Павло Сухарєв – активний учасник вебінарів із серії «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19». Ця програма –ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.