Департамент соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України за підсумками проведеного цьогоріч конкурсу на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва звернувся до Національної спілки журналістів України листом, у якому висловив вдячність творчій організації та особисто її представникові, делегованому в комітет з присудження премії.
Департамент міністерства подякував, зокрема, секретареві НСЖУ, публіцисту Сергієві Шевченку за активну участь у військово-патріотичному вихованні військовослужбовців і молоді та висловив сподівання на дальшу співпрацю наступного року, коли на державному рівні відзначатимуть 30-річчя Збройних Сил України.
– Знак міністерської поваги ґрунтується насамперед на вагомих творчих здобутках митців-журналістів і засвідчує відповідальне ставлення керівництва спілки до висунення художніх творів на здобуття премії, – прокоментував новину Сергій Шевченко. – Три роки поспіль у двох номінаціях (образотворче мистецтво й література) переможцями визнано членів НСЖУ. Це, нагадаю, Сергій Пущенко з Харкова, Вячеслав Савченко з Херсона та Валерій Макеєв з Черкас. Перший з них – автор унікальної серії полотен (їх понад 100) і книжки-альбому «Портрети добровольців на війні», а письменники В. Савченко і В. Макеєв – автори військової прози (романів «Морський вузол» і «Вірний Присязі!»).
У надісланому листі анонсовано також наступне творче змагання, до участі в якому запрошено авторів гідних мистецьких робіт військової тематики.
Довідково. Премію імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва присуджують щороку (з нагоди Дня Збройних Сил України – 6 грудня) за твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, спрямовані на утвердження високих гуманістичних, державотворчих ідеалів, піднесення престижу Збройних Сил України, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності та культури, почуття патріотизму, вірності військовим традиціям Українського народу.
Премію присуджують у п’яти номінаціях у розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановленому на початок бюджетного року.
Премію присуджують у таких номінаціях:
літературні твори військової тематики;
музичні твори військової тематики;
твори театрального мистецтва військової тематики;
твори кіномистецтва військової тематики;
твори образотворчого мистецтва військової тематики.
На здобуття Премії подають нові оригінальні твори фізичних осіб та колективів авторів, опубліковані (оприлюднені) в завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше 1 травня поточного року.
Колектив авторів твору, висунутого на здобуття Премії, не може перевищувати 5 осіб, колектив виконавців твору – 7 осіб.
До складу колективу авторів твору, поданого на здобуття Премії, не включають осіб, удостоєних за поданий твір державної нагороди.
Твір, що вже здобув іншу премію державної ваги, на здобуття Премії не висувають.
Премію присуджують фізичній особі чи колективу одноразово.
Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії вносять національні спілки України, інші творчі спілки та асоціації, національно-культурні, національно-просвітницькі товариства.
На здобуття Премії щороку з 1 травня по 1 серпня разом із супровідним листом подають:
клопотання щодо присудження Премії;
матеріали, що засвідчують творчий доробок претендента у вигляді друкованої продукції, аудіо- або відеозаписів, виставок проєктів скульптурно-меморіальних комплексів і картин, фотовиставок тощо;
ксерокопії рецензій та інших критичних матеріалів на твір претендента у спеціальних виданнях та засобах масової інформації;
характеристику та фото претендента;
копії першої та другої сторінок паспорта й реєстраційного номера облікової картки платника податків (далі – реєстраційний номер) або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті) (далі – серія та номер паспорта) претендента або в разі, коли претендентом є колектив авторів твору, – копії першої та другої сторінок паспортів та реєстраційних номерів або серій та номерів паспортів кожного члена колективу, а в разі, коли претендентом є колектив виконавців твору, – копії першої та другої сторінок паспорта та реєстраційного номера або серії та номера паспорта його керівника.
Самовисунення на Премію не допускають.
Документи надсилають за адресою: вулиця Грушевського, 30/1, м. Київ, 01021, Центральний будинок офіцерів Збройних Сил України (бібліотека).