Тренінг для медійників з надання першої медичної допомоги, який відбувся у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ, зібрав чимало охочих оволодіти такими знаннями і навичками. Це вже не перший подібний захід.
– З початку повномасштабного вторгнення рашистської навали Запорізька обласна організація Червоного Хреста, а це двісті працівників та дві тисячі членів організації несуть свою службу. Надаємо гуманітарну та психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам з окупованих територій та вразливим верствам місцевого населення, проводимо тренінги, навчання для громадян з надання первинної медичної допомоги, з мінної небезпеки. От і з журналістами ми зустрічаємося вже не вперше, навчаємо їх прийомам надання первинної медичної допомоги і самодопомоги, – зазначила голова Запорізької обласної організації Червоного Хреста Оксана Бекетова.
Спочатку з медійниками спілкувалися голова Запорізької обласної організації Червоного Хреста Оксана Бекетова та її колега з міської організації Олександр Кравченко.
– Ми розпочали нові проекти, як-то напрямок психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Багато заходів проводимо на підтримку дітей, створюємо нові локації, куди долучається багато молоді, – підкреслив Олександр Кравченко.
Другою частиною зустрічі став тренінг з надання першої медичної допомоги. Його провели інструктори Сергій Сметанкін та Тетяна Школа: розповіли про алгоритм надання допомоги та продемонстрували на манекенах порядок дій, від якості та послідовності виконання яких може залежати життя потерпілої людини. А потім журналісти взяли участь в рольовій грі, де одні з виконували роль умовно потерпілих, а інші, відповідно до умовного діагнозу, надавали первинну медичну допомогу.
За оцінками тренерів, медійники доволі вправно впоралися з поставленими завданнями. Тож зможуть у разі необхідності допомогти і собі, і оточуючим.
– Зараз ці знання і вміння дуже потрібні. І тренери професійно допомогли оволодіти ними. Було дуже цікаво і повчально. В цій рольовій грі я виконувала роль людини, яка надає первинну допомогу в екстремальній ситуації. Рада, що успішно впоралася з завданням. Недарма ж кажуть: навчений – значить озброєний, – зазначила запорізька журналістка Олена Морозова.
Під час заходу співкоординатор Центру Запорізької солідарності НСЖУ Валентина Манжура вручила голові обласної організації Червоного Хреста Оксані Бекетовій Почесну Грамоту Національної спілки журналістів України за безкорисливу партнерську допомогу, плідну співпрацю і виконання високої гуманітарної місії в ім’я нашої перемоги.
– Кожна зустріч, кожен захід у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ збагачує нас – журналістів-переселенців і місцевих медійників – новими знаннями, навичками, дарує нові емоції і цікаві знайомства, – зазначила Тамара Борт, журналістка з Гуляйполя.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Олена Морозова
Фото Ніни Деркач