Дипломат Маттіас Кіслер (Matthias Kiesler), який очолює департамент міжнародної медіаполітики Федерального МЗС Німеччини, відвідав Республіку Косово, де провів ділову зустріч з групою українських учасників програми захисту журналістів
Того дня, 18 березня 2024 року, в межах візиту гості з ФРН спілкувалися також з керівництвом Асоціації журналістів Косова (AGK).
Програма, що стала складовою частиною відомої Ініціативи імені Ганни Арендт (HAI), започаткована два роки тому – після повномасштабного вторгнення в Україну рашистських загарбників. Міжнародний проєкт HAI розвивається за підтримки Федерального уряду Німеччини й активної участі європейських партнерів. Основні турботи в питаннях гарантування безпеки й надання практичної допомоги професійним журналістам, яким загрожує небезпека, бере на себе Європейський центр свободи преси та ЗМІ (ECPMF). На Балканах функціонує створена в Приштині «резиденція» для медійників. Нею опікуються уряд Республіки Косово і AGK. Представники журналістських об’єднань, співорганізаторів, зокрема Андреас Ламм, Флютура Кусарі (ECPMF), Джемайль Реджа, Гетоарбе Муллікі (AGK), взяли участь у зустрічі з німецькою делегацією й активно долучалися до розмови.
Маттіас Кіслер цікавився, зокрема, які умови мають у Приштині медійники для дистанційної професійної діяльності, які проблеми, можливо, ще належить розв’язати, які теми висвітлюють кореспонденти українських видань, перебуваючи за межами своєї країни.
Брали слово під час цього спілкування колеги з Києва, Луганщини, Чернігівщини, Волині, деяких інших регіонів (загалом до десятка учасників). Серед громадських діячів медійної сфери розповів про творчу й доброчинну діяльність, спрямовану на допомогу колегам в Україні, і автор цих рядків – секретар Національної спілки журналістів України.
У світі, де точиться агресивна війна й потребують захисту свобода преси та свобода слова, Німеччина – одна з тих країн, які роблять вагомий внесок у підтримку журналістів, у розвиток мережі організацій громадянського суспільства. Лише впродовж року, що минув, завдяки спільним зусиллям німецького міністерства й партнерів надано різноманітні послуги в захисті працівників інформаційної сфери багатьом сотням медійників з десятків країн світу. Творчі люди мають залишатися у своїй професії, прогресувати в ній, виконувати свій важливий суспільний обов’язок, наголошували промовці.
Читайте також:«Лутц Кінкель: «Захищаємо журналістів у час війни»
«У виконавчій групі Коаліції за свободу ЗМІ роль Німеччини нині важко переоцінити, – зазначив телефоном з Києва в коментарі до згаданої події голова НСЖУ, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко. – Візит Маттіаса Кіслера на Балкани ще раз підтвердив реноме офіційного Берліна і його відповідальне ставлення до підтримки інформаційної сфери. Нам імпонує принцип – бути ближче до людей, чути їх, знати потреби. Це дуже важливо в таких справах, як безпека, захист прав і свободи журналістів. А обмін думками, що відбувся в Приштині, як і загалом позитивний досвід цієї програми, може стати добрим підґрунтям для розширення горизонтів співпраці».
Сергій Шевченко
Приштина (Республіка Косово)
Фото автора і AGK