З різних куточків України, зокрема, з Волинської, Рівненської, Чернігівської, Херсонської областей та Прикарпаття до Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ надійшло 22 конкурсні листівки на різдвяно-новорічну тематику. Автори творчих робіт – діти із сімей журналістів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, багатодітних та малозабезпечених родин. Організатором конкурсу різдвяної листівки виступила Українська Федерація Банків Продовольства, яка тісно співпрацює з Національною спілкою журналістів України і є надійним партнером Спілки у проєктах допомоги та підтримки медійників.
Основна мета конкурсу – створити можливості для дітей, які опинилися в складних життєвих умовах, відчути різдвяне тепло, атмосферу свят та через творчість і участь у конкурсі. А ще подарувати дітям радість, надію та віру в дива. За умовами конкурсу, його учасниками можуть бути діти віком від 3 до 12 років.
Конкурс відбувається в два етапи. На першому визначають переможців у кожній із вікових категорій: 3 – 5 років, 6 – 9 та 10 – 12 років. Переможці в кожній із вікових груп стають учасниками другого етапу. Їхні авторські роботи розмістять на сторінках НСЖУ в соцмережах. Автори листівок, які отримають найбільшу кількість вподобайок, стануть переможцями конкурсу та отримають головні призи від організаторів.
–Я зробив цю листівку, щоби передати атмосферу свята і порадувати всіх. Ялинка – це символ новорічних свят, а будиночок означає життя. Люблю брати участь у різних конкурсах, які проводить Спілка журналістів, й отримувати подарунки. Сподіваюся, моя листівка сподобається й додасть усім святкового настрою, – поділився враженнями семирічний Дмитро Васенок.
– Відколи ми вимушено переїхали з Донеччини до Луцька, а це вже майже два роки, ми постійно підтримуємо зв’язок з Івано-Франківським Центром журналістської солідарності. Вдячна працівникам Центру за тісну комунікацію та підтримку. Також дуже добре, що Центр постійно інформує, зокрема, про різні творчі конкурси й акції. Мій семирічний син Дмитро з великим бажанням бере в них участь. Його фантазія просто безмежна! Також він дуже старається і радіє, коли отримує призи. Дякуємо щиро всім, хто докладається до таких добрих справ заради дітей!», – зазначила Галина Васенок, журналістка гіперлокальної мережі національних медіа «Rayon.in.ua» у телефонній розмові з працівниками Центру.
Своїми враженнями про конкурс поділилися дітки з багатодітної родини журналістки Ярослави Поп’юк з віддаленого гірського села Голови Верховинського району, що на Івано-Франківщини.
– Дуже люблю прикрашати ялинку, вирізати сніжинки. Створюючи новорічну листівку, була добра нагода повирізати, поклеїти. Рада, що долучилася до конкурсу. Щиро дякую організаторам», – сказала Марічка Поп’юк, 8 років.
– Цього року мама придбала дідух і розповіла, що він є символом Різдва. Тож захотів зробити таку листівку з дідухом і взяв у мами один колосок. Мирного усім Різдва!, – зазначив Євген Поп’юк, 9 років.
– Я побачив, як роблять листівки мої брат і сестра. Дуже захотілось і самому спробувати зробити свою різдвяну листівку. Старався, щоб була гарна. Вітаю усіх зі святами!, – поділився враженнями чотирирічний Василько Поп’юк.
Також підготувала на конкурс чудову листівку й отримала подарунок і семирічна Мілена, Донька журналістки Наталії Сорокіної, родина якої спочатку вимушено покинула Луганськ, а після повномасштабного вторгнення – Маріуполь і тимчасово замешкала в Рівному. «Дуже-дуже дякуємо за посилку, чудові подарунки! Несподівано та приємно!», – каже мама дівчинки.
Як зазначає координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта, всі творчі роботи учасників акції будуть експонуватися в Центрі, а також автори кращих із них будуть обов’язково відзначені.
Підсумки конкурсу «Тепло Різдва в кожній листівці» й імена переможців будуть опубліковані згодом на Фейсбук-сторінках «Школа журналістики» та «Івано-Франківська обласна спілка журналістів НСЖУ».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності
Дискусія з цього приводу: