Світова правозахисна організація «Front line defenders», з якою тісно співпрацює Національна спілка журналістів України, на своєму сайті присвятила сторінку захисту громадянської журналістки і медсестри із Феодосії Ірини Данилович.
Сайт вміщує портрет Ірини, повідомляє, що «Ірина Данилович – правозахисниця та громадянська журналістка, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я в Криму, включаючи реакцію на пандемію коронавірусу на півострові. Ірина Данилович працює медичним працівником, вона захищає права медпрацівників через свою діяльність у профспілковому русі медиків та веде власний проєкт «Кримська медицина без обкладинки». Зазначається, що Ірина Данилович активна громадянська журналістка, яка співпрацює з багатьма незалежними ЗМІ, зокрема з медіапроєктом «Іnжир» та ініціативою «Кримський процес», які висвітлюють судові процеси з політично вмотивованих справ у Криму.
Правозахисна організація «Front line defenders» помістила кейс Ірини Данилович в найбільш чутливу сферу журналістики та доступу до послуг охорони здоров’я, зазначила, що стосовно Ірини Данилович Російська Федерація порушила права на справедливий судовий розгляд, на вільне висловлення власної думки, а Росія застосувала стосовно неї незаконне затримання, арешт, позбавлення волі в тюремних закладах.
Загалом «Front line defenders» зазначає, що «Після анексії Криму правозахисники, які захищають кримських татар чи етнічних українців, а також відслідковують та реєструють порушення прав людини на півострові, що де-факто перебуває під юрисдикцією Російської Федерації, стали основною мішенню системного, жорсткого тиску та переслідувань. Це ж справедливо щодо правозахисників, які працюють у Луганську та Донецьку та відмовилися від російського громадянства. Правозахисники, журналісти, юристи та блогери Криму та східної України постійно зазнають таких форм переслідування з боку служб безпеки, як викрадення, напади, обшуки, стеження, допити, нелегальні затримання, кримінальне переслідування, звинувачення у пособництві терористам, позбавлення права на справедливий судовий розгляд, примусовий психіатричний огляд та залякування родичів. Деяким правозахисникам заборонено в’їзд на півострів».
Нагадаємо, що організація «Front line defenders» працює на місцевому та загальнонаціональному рівні з правозахисниками, які визнаються найважливішими суб’єктами у боротьбі за права людини та можуть займатися своєю законною діяльністю вільно та в безпеці. Місія «Front line defenders» – захищати і підтримувати правозахисників, чиє життя і здоров’я наражаються на небезпеку через їхню законну та мирну діяльність, і діяти від їхнього імені та спільно з ними.
Основними принципами «Front line defenders» є надання захисту та підтримки правозахисникам, наголошуючи на першорядності та центральному положенні фігури правозахисника; виражаючи глибоку повагу та співпереживання правозахисникам; для чого організація вважає за правило постійно, швидко та гнучко відгукуватися на запити правозахисників; добиватися відчутного впливу; діяти незалежно, неупереджено та чесно; працювати самовіддано і професійно та відповідати за свої дії; демонструвати відкритість та прозорість; розвивати відносини, засновані на участі та співробітництві.
Інформаційна служба НСЖУ