Проблематика визволення українських медійників обговорювалась у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ під час зустрічі з відомою мелітопольською журналісткою Світланою Залізецькою. Як представниця Центру вона днями взяла участь у пресконференції в Інформаційному агентстві «Укрінформ», на якій обговорювалися злочини проти українських журналістів на окупованих територіях.
Світлана свого часу пережила драматичну подію. Окупанти заарештували її батька і шантажували журналістку, щоб вона повернулася до Мелітополя. Ціною неймовірних спільних зусиль журналістського загалу та відмови Світлани від редагування популярного в Мелітополі сайту батька вдалося повернути. Але зараз від російських загарбників потерпає сім’я ще однієї мелітопольської журналістки – на початку травня окупанти заарештували Ірину Левченко та її чоловіка. Наразі доля їх невідома.
– На захист нашої колеги піднялися наші запорізькі журналісти, Національна спілка журналістів України, Європейська та Міжнародна федерації журналістів. Ми вимагаємо звільнення всіх полонених журналістів. Саме про це я говорила на пресконференції, – розповіла Світлана Залізецька на зустрічі в ЦЖС.
– Світлана разом з нами та іншими членами НСЖУ бореться за визволення Ірини Левченко та її чоловіка, які наразі перебувають у російському полоні в окупованому Мелітополі! – І ми всі разом повинні підтримувати цю боротьбу, бо життя не раз доводило, що журналістська солідарність – то велика сила, – зауважила голова Запорізької обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вероніка Баля
Фото Ірини Єгорової