У Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ відбулася зустріч медійників з генеральним директором-головним редактором газети МИГ Геннадієм Дерибасом та кореспонденткою газети Анною Чуприною, які презентували місцевим медійникам та журналістам-переселенцям новий грантовий проект свого видання і поділилися досвідом отримання гранту. Завдяки виграному гранту проєкту Кімонікс “Демократичне врядування у Східній Україні” запорізька газета «МИГ» одержала фінансування до кінця року. Спецвипуски, які редакція видаватиме двічі на місяць, називаються «”Світ допомагає відновлювати Україну: “МИГ” інформує, пояснює, надихає”.
– Після початку повномасштабної війни, газета «МИГ» не виходить друком у звичному для себе форматі, – зазначив Геннадій Дерибас. – Натомість колектив реалізував уже 4 проекти з видання спецвипусків, а у квітні започаткував п’ятий. Ще у вересні минулого року ми перемогли у конкурсі на здобуття гранту, завдяки якому можна фінансувати випуск газети. Контракт був підписаний першого квітня, що гарантує нам видавати до березня наступного року по два восьмиполосних номери щомісяця.
Таким чином, завдяки реалізації проєкту Кімонікс “Демократичне врядування у Східній Україні” доступ до достовірної та цікавої інформації отримають понад 400 тисяч місцевих жителів та переселенців з інших регіонів, оскільки кожний примірник спецвипуску “Світ допомагає відновлювати Україну: “МИГ” інформує, пояснює, надихає” прочитають дві-три людини, – підкреслив Геннадій Дерибас.
Кожен читач знайде в газеті МИГ інформацію, яка допоможе йому глибше зрозуміти зміни, що відбуваються в області. За умовами гранту, газета не надходить у продаж. Її розповсюджує “Укрпошта” в Хортицькому районі і деяких селах, а власними силами редакції газета доставляється в хаби територіальних громад, де її може отримати кожен бажаючий.
– Отримати грант непросто, це досить копітка робота. Ми постійно одержуємо інформацію про наявні гранти завдяки НСЖУ, Центру журналістської солідарності і незалежній спілці медіа. Вони в разі необхідності нас завжди підтримують. А далі все залежить від нас, від нашої наполегливості, вміння якісно підготувати документи, обґрунтувати свою заявку, – поділилася з колегами досвідом роботи з отримання грантів кореспондент газети Анна Чуприна.
Журналісти МИГ пройшли також тренінги в європейських грантових організаціях, де навчилися писати заявки на здобуття гранту, обґрунтовувати реальні плани тощо. Перш, ніж виграти, ми подали 15 заявок. Але маємо результат. Спецвипуски “Світ допомагає відновлювати Україну: “МИГ” інформує, пояснює, надихає” виходитимуть упродовж року! Усі матеріали спецвипусків після виходу у друкованому вигляді будуть розміщуватись на порталі https://mig.com.ua, a додатково ще й на сторінках видання у соцмережах – Facebook, Instagram та месенджері Telegram, – підкреслила журналістка.
–Розмова, яка відбулася в Центрі журналістської солідарності НСЖУ, беззаперечно, дуже цікава. Я теж писала заявки на гранти, але, на жаль, вдалося виграти невеликий грант лише раз. Ми ж мріємо відродити вихід газети «Червоний промінь» Запорізької територіальної громади. Тож треба займатися грантовою роботою більш наполегливо і серйозно. Бо, як кажуть, «хто стукає – тому відкривають». Досвід «МИГа у цьому переконує, – поділилася враженням від зустрічі з колегами Наталія Стіна, головний редактор видання.
Додамо, що завдяки допомозі НСЖУ та грантовим програмам, у прифронтовій Запорізькій області вже відновили регулярний вихід дві місцеві газети – «Трудова слава» з Оріхова і «Голос Гуляйпілля».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Тамара Борт, Ніна Деркач
Фото Дар’ї Зирянової