Після спеціального досудового розслідування до суду направлено обвинувальний вирок щодо судді із Сімферополя, яка у 2017 році винесла вирок стосовно українського журналіста, повідомляє пресслужба Прокуратури АРК та Севастополя.
«Досудовим розслідуванням встановлено, що «суддя», обіймаючи вказану посаду, безпосередньо реалізувала політику держави-окупанта, спрямовану на переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова», – йдеться у повідомленні.
Як стверджують у відомстві, протягом лютого-вересня 2017 року, «знаючи, що на півострові діють виключно норми національного законодавства, суддя здійснювала розгляд «обвинувального акта» щодо українського журналіста за фактом нібито висловлення закликів на порушення територіальної цілісності Російської Федерації шляхом публікації статті у мережі Інтернет».
У відомстві зазначають, що «суддя незаконно керувалась кримінальним та кримінально-процесуальним законодавством Російської Федерації. Також проігнорувала ряд беззаперечних доказів, що спростовували висунуте обвинувачення, у тому числі, висновки експертів та спеціалістів де зазначалось, що вказана публікація «не може спряти порушенню територіальної цілісності Росії».
Це свідчить про позбавлення права українського журналіста на справедливий судовий процес, що є серйозним порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року. За результатами розгляду справи, 22 вересня 2017 року обвинувачена незаконно засудила українського журналіста до 2 років та 6 місяців позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробувальним строком на 3 роки та заборонивши займатися публічною діяльністю протягом цього ж терміну», – додали в прокуратурі. .
Тут повідомили, що дії обвинуваченої кваліфіковані як воєнний злочин за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.
Ім’я та прізвище обвинуваченої у відомстві не називають. Але на початку листопада в Прокуратурі АРК повідомляли про винесення підозри судді підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя Надії Школьній, яка винесла вирок журналісту Крим.Реалії Миколі Семені, у «порушенні законів та звичаїв війни» (ст. 438 КК України).
Надія Школьна чи її захист публічно не коментували заяву Прокуратури АРК. Крим.Реалії готові надати їй можливість висловити свою позицію.
Справа Миколи Семени
Микола Семена – кримський журналіст, автор Крим.Реалії, заслужений журналіст України. У квітні 2016 року співробітники російської ФСБ провели обшук у його квартирі. Пізніше вони заявили, що стосовно журналіста порушено кримінальну справу через його публікації про громадянську блокаду півострова. Цей матеріал, опублікований на сайті Крим.Реалії в рубриці «Точка зору», російські слідчі розцінили як заклик до порушення територіальної цілісності Росії (публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії (стаття 280.1 КК Росії).
22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферороля засудив Семену до двох із половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.
Микола Семена стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».
Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили вирок Семені.
Експрезидент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Том Кент назвав необґрунтованими звинувачення проти журналіста Миколи Семени, також зазначивши, що вирок підконтрольного Кремлю суду в Криму, має бути скасований.
Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.
Джерело сайт Крим.Реалії