Резонансний проект закону «Про дезінформацію» від Міністерства культури, молоді та спорту об’єднав проти себе українську журналістську спільноту. Це підтверджує Дмитро Власов – київський медійник, що співпрацює з багатьма іменитими міжнародними ЗМІ, які захищають журналістські стандарти, та є штатним співробітником агентства Associated Press.
«Я думаю, влада має в останню чергу впливати на журналістів. Медіасередовище має прийти до саморегуляції попри політичну відмінність, належність до різних власників і бізнесів. Це може бути на законодавчому рівні: стосуватися кримінального кодексу, мовлення чи ліцензії, але ніяк не регуляція того, як має поводитися журналіст. Стосовно законопроекту Бородянського – немає чого обговорювати. Він є недоцільний у такому вигляді, у якому він є зараз і його навряд буде гарно сприйнято журналістським середовищем. Цей законопроект нарешті консолідував всіх журналістів і суспільство, бо це точно не те, що потрібно,» — коментує журналіст прес-службі НСЖУ.
Після роботи у багатьох країнах світу, Дмитро визначає саморегуляцію і невтручання як єдиний правильний вихід для співпраці влади й медіа.
«Там, де я не помічаю втручання влади у діяльність ЗМІ – там мені працювати найкомфортніше. Там, де цей вплив помітно, є певні регуляції, — чи в Україні, чи в Росії, чи в Білорусі, — тоді виникає дискомфорт. Коли ти працюєш так як маєш працювати: прилетів в країну, тобі нічого не загрожує, не виникає ніяких питань,» — переконаний Дмитро.
Повне інтерв’ю із Дмитром Власовим незабаром буде опубліковане на сайті НСЖУ.
Фото з архіву Facebook