Розпочато новий навчальний рік у Школі журналістики Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ. Його відкриття відбулось у читальному залі Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва. Цьогоріч наставником Школи, як і попереднього навчального року, стала доцентка кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Галина Пристай.
Зі словами привітань до слухачів звернулися голова обласної спілчанської організації Лілія Боднарчук, координаторка Центру журналістської солідарності, заслужена журналістка України Вікторія Плахта, керівники й журналісти провідних медіа Олена Третяк (ТРК «Вежа»), Наталія Фармус (ОТБ «Галичина»), Віталій Чорненький (інтернет-видання «Голос-Інфо» і газета «Голос-Інформ»), Богдана Засідко (Центр журналістської солідарності).
–Школа журналістики – це унікальний шанс для теперішнього покоління освоїти знання, які їм упродовж навчання передаватимуть уже досвідчені фахівці своєї справи, – зауважила одна з перших випускниць Школи, а нині кореспондентка ВВС Україна в Івано-Франківській області, голова Молодіжної ради обласної спілки журналістів Ліліана Хомишин, вітаючи слухачів із відкриттям навчального року.
Галина Пристай звернула увагу на те, що це вже 12-ий навчальний рік, який розпочинає Школа.
– Обмежень щодо віку для слухачів у нас немає. До Школи журналістики запрошуємо не тільки студентів та школярів, але й усіх, хто бажає вдосконалювати й набувати знання з основ медійної справи», – зауважила Галина Пристай.
–Навчальний рік триватиме до середини травня наступного року. Сподіваємося, за цей час слухачі нашої Школи набудуть добрих знань, адже навчальна програма передбачає не тільки теоретичний курс з основ журналістики, який їм викладатимуть досвідчені журналісти, але й практичні заняття на базі провідних місцевих медіа, під час яких створюватимуться телевізійні, радіо-, інтернет- і друковані матеріали. Власне, поєднання теорії і практики для медійника дуже важливе. Це посприяє кращому опануванню майбутньою професією, вмінню працювати в команді, результативно комунікувати та знаходити оптимальні шляхи вирішення нестандартних виробничих ситуацій», – наголосила співзасновниця Школи журналістики Вікторія Плахта.
Під час урочистого відкриття Лілія Боднарчук і Вікторія Плахта вручили Почесну грамоту Секретаріату Івано-Франківської обласної спілки журналістів завідувачці культурно-масової роботи НД «Просвіта», секретарині первинної організації НСЖУ редакції газети «Галицька Просвіта», ветеранці журналістики Михайлині Боднар – за активну позицію, ваговий внесок у розвиток просвітянського руху на Прикарпатті та з нагоди ювілею, який вона нещодавно відзначила. Доцентка кафедри журналістики ПНУ ім. В. Стефаника Галина Пристай та магістрантка кафедри, журналістка ОТБ «Галичина» Ольга Бабенко, які цьогоріч стали лавреатками 25-го загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» у номінації «Рубежі подвигів і безсмертя», на заході отримали відповідні дипломи, котрі передав голова оргкомітету конкурсу, очільник Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Івано-Франківського Центру журналістської солідарності