На території США, в рамках скорочення витрат видавцями внаслідок пандемії COVID-19, закриваються десятки ньюз-румів. Міжнародна Федерація Журналістів (МФЖ) висловила своє занепокоєння з приводу того, що керівники ЗМІ, йдучи на цей крок, не консультувалися з профспілками, і закликала видання уникати рішень, які негативно впливають на якість журналістської праці. Про це повідомляється на офіційному сайті МФЖ.
12 серпня «Tribune Publishing» оголосила, що п’ять її видань відмовляються від своїх офісів, щоб заощадити гроші. Мова йде про: «Daily News», таблоїд, що базується в Нью-Йорку, «Capital Gazette» та «Carroll County Times» у штаті Меріленд, «Morning Call» у Пенсильванії та «Orlando Sentinel» у Флориді. Вони продовжуватимуть видаватися, однак вже без фізичних офісів. Проте, «Tribune Publishing» не відкидає можливості повернення офісних приміщень, коли ситуація з пандемією покращиться.
Багато журналістів з розчаруванням відреагували на це рішення. Журналісти «Morning Call» Стефані Сігафус та Дженніфер Шихан прокоментували CNN Business, що це негативно вплине на робочу культуру. «Забираючи ньюз-рум, ви забираєте частину душі газети», – сказала Сігафус. А Керрі Мелаго, репортер «New York Daily» і репортер «Capital Gazette» Олівія Санчес висловили своє незадоволення на свої сторінках у Twitter.
Керрі Мелаго: «Намагаюся уявити «New York Daily News» без ньоз-руму і відчуваю себе розбитою».
Олівія Санчес: «Це повідомлення повністю гасить світло в кінці тунелю пандемії. Журналістика не може бути ізольованою, ми сильніші, коли ми разом і інтегровані в громади, яким ми служимо. Нам потрібен ньюз-рум».
Закриття ньюз-румів відбувається в той момент, коли пандемія COVID-19 посилила фінансову боротьбу багатьох газет. Визнаючи необхідність деяким виданням зменшити витрати для збереження робочих місць, профспілки бояться, що такі кроки відбуватимуться за рахунок журналістів та журналістики. Профспілка «NewsGuild-CWA» характеризує тенденцію закриття ньюз-румів як «дуже тривожну», тому що редакція є фізичним центром будь-якого видання і є важливим для спільної роботи над продукуванням новин.
У липні сім газет, що належали видавництву «McClatchy», залишились без ньюз-румів. Репортери з «Miami Herald» (штат Флорида), «Charlotte Observer» (Північна Кароліна), «McClatchy D.C. office», «The State in Columbia» (Південна Кароліна), «The Modesto Bee» (Каліфорнія), «Merced Sun-Star» (Каліфорнія) та «San Luis Obispo Tribune» (Каліфорнія) не скоро повернуться до своїх офісів.
Президент «NewsGuild-CWA», Джон Шльойс, каже: «Схоже, «Tribune Publishing», який контролюється хедж-фондом, вирішив припинити сплачувати оренду, що призвело до судового позову від їх орендодавця. У той же час, «Tribune» накопичує гроші. і перенаправляє їх представницькі витрати. Журналістика від цього страждає. Це ще один сигнал до того, що нам потрібні місцеві власники видань».
Генеральний секретар Міжнародної Федерації Журанлістів Ентоні Беланжер коментує: «Ми усвідомлюємо вплив пандемії на медіа-індустрію, і підтримуємо заходи економії, які не шкодять робочим місцям або якості. Однак, ньюз-руми є важливою частиною медіа виробництва. Ми закликаємо ЗМІ утриматися від заходів економії, які завдають шкоди здатності журналістів обслуговувати свої місцеві громади та доставляти якісні новини. Ті компанії, які вже закрили редакції, повинні створити план відновлення фізичних офісів, коли ситуація з пандемією покращиться».