Відома українська письменниця, членкиня НСЖУ й НСПУ, ведуча рубрики «Пишемо правильно» на спілчанських сторінках у фейсбуці, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ольга Деркачова презентувала свою поетичну збірку «Сповідь на вервиці»
Презентація відбулася в Івано-Франківській обласній науковій універсальній бібліотеці імені І. Франка. У загальному доробку авторки це вже 28-а збірка, втім лише друга поетична.
Привітати майстриню слова з черговим творчим доробком прийшли народна депутатка України Оксана Савчук, секретар НСЖУ, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта, викладачі й студенти Прикарпатського університету, колеги-спілчани, працівники бібліотеки та представники громадськості міста.
У виданні, яке цього року побачило світ у видавництві «Дискурсус», письменниця означила три основні розділи: «На Оливній горі», «Посеред згарищ війни» та «Равлики з нашої стежки». Як зауважує Ольга Деркачова, вже близько двох років її чоловік в лавах ЗСУ гідно боронить рідну землю і для неї це небуденна збірка, а сповідь, яка переходить на папір. Сповідь дружини, яка чекає чоловіка з війни і пише.
Бог не вчив нас, як жити в часи війни,
У Писанні нема порад, як найшвидше втекти від ракет,
Заслужити на небо у мирні легше часи,
Ніж коли до рідного серця приставляють багнет.
–Книга для мене самої стала несподіванкою, адже колись я говорила, що в мене ніколи не буде віршів. Зазвичай я пишу оповідання та романи. Проте, після першої збірки, несподівано з’явилася ця – «Сповідь на вервиці». До видання ввійшло 99 віршів. Це вірші про біль, смуток, віру та любов. Деякі з цих віршів написані з історій людей, зокрема, є вірш, який написаний з історії людей, які жили в окупації», – розповіла Ольга Деркачова.
Під час презентації письменниця поділилась історією створення видання та обкладинки. Ольга Деркачова також зазначила, що примірники видання вже незабаром передадуть у підрозділи ЗСУ, зокрема, де несе службу її чоловік, і «Сповідь на вервиці» читатимуть наші воїни-захисники.
Модерував захід Іван Монолатій – доктор політичних наук, професор ПНУ ім. В. Стефаника.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Центру журналістської солідарності