Журналісти розраховують на впровадження урядової політики підтримки українських регіональних та місцевих медіа. Особливої уваги потребують медіа на прифронтових територіях
Війна руйнує економічні підвалини стійкості медіа, але доступ українців до перевіреної інформації, до місцевих та національних новин, до незалежної журналістики є складовою інформаційної безпеки.
Національна спілка журналістів України перебуває на постійному зв’язку із сотнями медіа та тисячами журналістів і пропонує державі створити Фонд підтримки українських медіа (за прикладом Українського культурного фонду). Водночас, пілотні проєкти із підтримки українських медіа (особливо, у регіонах) вже можуть бути реалізовані через започаткування спеціальних медійних програм УКФ.
Про посилення взаємодії між НСЖУ та Міністерства культури та інформаційної політики йшлося під час зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із очільником Міністерства Ростиславом Карандєєвим.
НСЖУ пропонує експертну підтримку Мінкульту з втілення ініціатив, пов’язаних зі стійкістю українських медіа, безпекою журналістів, відбудовою сфери культури та медіа на прифронтових територіях.
«Уже найближчим часом плануємо провести онлайн-зустріч т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва із редакторами і журналістами прифронтових і деокупованих територій, говоритимемо про відбудову сфер культури і медіа, – зазначає Сергій Томіленко. – НСЖУ також доєднується до Координаційного комітету при Міністерстві культури та інформаційної політики з реалізації компанії ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні».
Сергій Томіленко подякував за плідну розмову Ростиславу Карандєєву та членам керівної команди– Ганні Красноступ та Діані Тримі, а також зазначив, що відчувається, що керівництво Міністерства налаштоване не на конфлікти і «зашквари», а на діалог і широку включеність громадськості в розробку і реалізаці. гуманітарної та інформаційної політики.
Інформаційна служба НСЖУ