Поглибити співпрацю між Національною спілкою журналістів та Головним управлінням морально-психологічного забезпечення Збройних сил України вирішив секретаріат НСЖУ під час свого засідання 2 березня. Зокрема, передбачено заходи зі стимулювання медіа до публікації матеріалів про героїчних військовослужбовців Сил оборони України та їхні родини.
– Управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України заявило про бажання розвивати стосунки із журналістською спільнотою, заохочуючи медіа активніше писати про героїчних бійців Сил оборони України, їхні родини, про певні важливі події в житті армії країни, що воює, – сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко, виступаючи на засіданні Секретаріату. – Адже морально-психологічний стан бійця значною мірою залежить від того, наскільки його близькі люди пишаються ним і наскільки його щоденні подвиги цінує суспільство.
Як повідомив Сергій Томіленко, найближчим часом передбачено підписати меморандум про співпрацю між НСЖУ та УМПЗ ЗС України, який передбачатиме низку заходів, у тому числі передачу на фронт місцевих газет, які видаються у сусідніх районах, публікацію у пресі інформації про українських бійців, а також проведення журналістського творчого конкурсу матеріалів ЗМІ про українських воїнів-героїв, підсумки якого планується підвести у День захисників і захисниць України 14 жовтня.
– За стандартами НАТО морально-психологічна підтримка армії називається підтримкою персоналу, – сказала профільний секретар НСЖУ Ольга Куліш. – Роль цієї служби надзвичайно велика: люди, які нас захищають, мають бути налаштовані на перемогу, відчувати себе переможцями. З іншого боку, мами, дружини, діти бійця повинні знати, як йому служиться, чи не ображає його начальник, чи немає в його підрозділі якихось негативних проявів абощо. Солдат має знати, що відбувається в тилу, а його родичі – як йому ведеться на фронті. Працівники управління МПЗ – це своєрідні місточки між тилом і передовою. Й ми, журналісти, маємо допомогти їм у виконанні цієї місії. Ця співпраця буде цікавою і важливою, бо попереду – ще багато випробувань, і важливо, щоб ми в них вистояли.
Окремий напрямок співпраці – підготовка журналістських матеріалів про воїнів, які загинули. Керівництво Управління морально-психологічного забезпечення отримує багато листів від батьків, дружин, рідних загиблих бійців, які хочуть почути добре слово про свого героя, про свою рідну людину.
Управління морально-психологічного забезпечення підготувало «Військово-історичний календар» на 2023 рік, який містить інформацію про події військової історії України, видатних українських військових діячів різних часів, наших сучасників, які непохитно боронять незалежність і територіальну цілісність нашої держави. Секретаріат вирішив розіслати цей календар редакціям і щомісяця публікувати чергову його частину на сайті НСЖУ.
Інформаційна служба НСЖУ