Національна спілка журналістів напрацьовує програму для максимального залучення молодих медійників до своїх лав. З цією метою було проведено онлайн-зустріч за участі молодих членів Спілки (представників облорганізацій НСЖУ), щоб обговорити і визначити потреби журналістів, котрі починають свій шлях у професії, знайти шляхи вирішення проблем та нові ідеї щодо проведення спеціальних заходів для молодих журналістів.
Як зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко, не завжди потреби, які мають молоді журналісти, збігаються з тим, що треба журналістам із досвідом.
«Ми хочемо напрацювати програму дій для того, щоб кожен член НСЖУ, безвідносно до віку, знаходив собі максимум користі від перебування у професійному об’єднанні. За останні роки в нас було багато цікавих молодіжних проєктів, зокрема, у співпраці з Офісом ОБСЄ у Відні, наші активні молоді журналісти мали можливість брати участь у конференціях, відвідувати навчальні сесії за кордоном. Зараз є багато цікавих вебінарів», − розповів очільник Спілки.
Тож від молодих журналістів очікують також пропозицій щодо того, як краще трансформувати інформаційну політику НСЖУ, щоб інформація про ініціативи Спілки була ще й максимально доступною.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ зауважила: у роботі творча спілка керується принципом «нічого для нас без нас». Тому неможливо реалізувати якісь заходи, не спитавши молодих членів спілки, чи дійсно це їм потрібно.
За її словами, сьогодні НСЖУ активно працює у напрямках безпеки журналістів та захисту трудових прав. Останнє − особливо актуальне для представників цифрових медіа, фрілансерів, з якими нерідко не укладають трудові відносини. А молоді журналісти здебільшого і йдуть у нові цифрові медіа. Крім цього, НСЖУ проводить низку навчальних заходів, що також може бути корисним для молодих журналістів.
«Можливостей і переваг для молодого журналіста у НСЖУ багато. І ми б хотіли отримати зворотній зв’язок – на яких напрямах треба насамперед зосередити увагу», − зазначила Ліна Кущ.
Самі ж молоді журналісти звертають увагу: головна проблема на сьогодні для початківців – це працевлаштування і низькі заробітні плати.
«У невеликих населених пунктах журналістам пропонують хіба що мінімальні заробітні плати. А у великих містах існує проблема з житлом», − зазначив журналіст газети «Таврія» з м. Токмак Запорізької області Михайло Арман. Він додав, що актуальним є навчання, адже технології змінюються щодня і за ними треба встигати.
Олександра Нагорна з Рівного, яка працює у газеті «Вісті Рівненщини» також звертає увагу на низьку оплату праці.
«Є і така проблема, як незнання певних основ журналістики. Тому завдяки тренінгам, семінарам потрібно поглиблювати свої знання», − зазначила вона. За підсумками зустрічі було прийнято рішення кожному учаснику до 5 грудня надати пропозиції 5 тем для заходів, які були б цікавими молодим членам Спілки. Також молоді журналісти визначать, яка інформація щодо діяльності Спілки їм потрібна найбільше і озвучать свої побажання щодо каналів комунікацїі.