У День вишиванки відбувся десятий випускний Школи журналістики Івано-Франківського осередку Спілки. Свідоцтва про закінчення Школи отримали 17 слухачів. Серед випускників – шестеро внутрішньо переміщених ліцеїстів і студентів.
Упродовж навчального року слухачі опанували такі теми, як специфіка друкованого й інтернет-видання, робота прессекретаря, основи теле-, радіо- і фотожурналістики й інші. Крім того, вихованці мали практичні заняття в ТРК «Суспільне.Івано-Франківськ», «РАІ», «Галичина, «Вежа», інтернет-виданні «Голос-Інфо». Вихованці Школи взяли участь у більш, ніж 20 заходах, які проводив Центр журналістської солідарності.
Вітаючи слухачів Школи з успішним завершенням навчального року, перша секретар НСЖУ Ліна Кущ зауважила:
– Я знаю, наскільки професійний підхід здійснюється при підготовці навчальної програми, тому дуже тішуся, що майбутні журналісти мають і таку додаткову можливість фахового навчання. Знаю, скільки спеціалістів пройшло через Школу, тому не сумніваюся, що серед вас є майбутні колеги. Зі свого боку хочу сказати, що Спілка завжди готова підтримувати молодих медійників, що робить постійно й особливо – протягом останнього року.
Випускників також привітали та вручили їм документи про закінчення Школи відповідальна секретар обласного журналістського осередку, координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта, власкор газет «Вісті…» й «Порадниця» в західному регіоні України, член правління, секретар обласної спілки журналістів Михайло Мазур, доцентка кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, координаторка Школи Галина Пристай.
– Для журналіста дуже важливе поєднання теорії і практики. Тому в програмі занять Школи ми передбачили проведення різних майстер-класів на базі наших провідних мас-медіа, де ви змогли набуті теоретичні знання застосувати на практиці. Це посприяє кращому опануванню майбутньою професією, вмінню працювати в команді, результативно комунікувати й знаходити оптимальні шляхи вирішення нестандартних виробничих ситуацій», – зауважила засновниця Школи, заслужений журналіст України Вікторія Плахта.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба ЦЖС в Івано-Франківську