Голова Молодіжної ради, членкиня секретаріату Івано-Франківської обласної спілки журналістів Ліліана Хомишин здійснила зимове сходження на одну з найвищих вершин Українських Карпат – гору Петрос (2020 м).
«Я завжди хотіла піти в зимовий похід: одягти кішки, гамаші й інше спеціальне альпіністське спорядження і відчути, чому туристи так люблять ходити в гори по коліна в снігах, під час хуртовин і в мороз. Нарешті я здійснила свою мрію! І тепер розумію, чому так – мені сподобалось», – аргументує Ліліана.
Сходження було одноденним. Підйом на Петрос тривав шість годин. Спуск – три години. Ліліана ішла з професійним гідом, була сформована група з 10 туристів. За словами журналістки, групі дуже пощастило з погодою. Ще вранці падав сильний сніг, але потім негода припинилась і виглянуло сонце.
«Вранці, коли ми ще тільки їхали, падав сильний сніг. Я думала: Боже, навіщо мені туди йти, це ж небезпечно! Тим паче, рятувальники попередили про лавинну небезпеку. Але ми йшли альтернативними стежками, таким чином уникнули лавин. Які ж там гарні були краєвиди! Це не зрівняється з літніми походами, в яких я беру участь дуже часто».
До слова, Ліліана Хомишин уже десять років поспіль організовує туристичні походи в Карпати для журналістів спільно з обласною спілкою журналістів, а від торік – і з Центром журналістської солідарності Прикарпаття. Тому ходити горами вона вміє. Цього року влітку планується ювілейний похід у гори, до якого, як зазвичай, охоче доєднаються представники івано-франківських ЗМІ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську