Нещодавно за особистий внесок у наближення нашої Перемоги, невтомну працю задля допомоги бійцям на фронті волонтерку-спілчанку Оксану Говеру нагороджено медаллю «Доблесть Прикарпаття» й Почесною грамотою Національної спілки журналістів України.
Оксана Говера – аспірантка ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, дослідниця соціальних комунікацій, медіатренерка, комунікаторка, фахівчиня з внутрішньоорганізаційних комунікацій та комунікацій за умов кризи, редакторка сайту «БРІЗ», волонтерка. Членкиня Національної спілки журналістів України.
З початку повномасштабного вторгнення спілчанка зосереджує свою увагу на волонтерській діяльності, одним з основних напрямів якої є організація збору коштів для придбання необхідного для фронту. Важко переоцінити заслуги Оксани, невпинна робота якої спрямована на полегшення умов та підтримку українських захисників.
Оксана залучила значну суму грошей та придбала вісім автомобілів високої прохідності, які дозволяють бійцям ефективно переміщатися по складних територіях фронту. Також, за її ініціативою, було закуплено дванадцять зарядних станцій, що дозволяють заряджати різноманітну електроніку на передовій, вісім дронів (три MAVIC 3 та п’ять – MAVIC 3T) для аеророзвідки та десятки професійних ножів для піхоти.
Поміж іншого обладнання, що було придбане за особисті кошти та донати, можна відзначити кілька сотень метрів професійної маскувальної сітки. Цей матеріал допомагає бійцям ефективно приховуватися та зберігати секретність їхніх позицій.
Окрім технічного обладнання, Оксана також активно займається закупівлею необхідних речей для бійців залежно від сезону та умов на передовій. Вона придбала термоустилки для збереження тепла під час холодних місяців, вологі серветки для забезпечення гігієни, мишоловки, а також одноразові душі для забезпечення військових зручностями для особистої гігієни. Волонтерка-спілчанка також не забуває про безпеку бійців і закуповує засоби від комарів та кліщів, щоб запобігти захворюванням, які можуть передаватися в результаті укусів комах.
Під керівництвом та логістикою Оксани Говери було доставлено на фронт понад тисячу банок тушкованки та сезонних заготовок, які є важливим джерелом харчування для військових у важких умовах бойових дій. Також вона забезпечила бійців окопними свічками, що дозволяють освітлювати позиції вночі, багаторазовими термогрілками для збереження тепла та саморобними цигарками.
Окремо Оксана тримає шефство над двома школами на деокупованих територіях: у співпраці з директорками цих шкіл вносить посильну лепту в забезпечення учнів шкільним знаряддям. Завдяки зусиллям волонтерки учні – відмінники навчання – однієї з таких шкіл на Херсонщині отримали хромбуки Samsung.
Завдяки наполегливості та великій праці Оксани Говери волонтери та бійці отримали необхідну допомогу, яка поліпшила їхні умови життя та бойові можливості. Її волонтерська діяльність є невід’ємною частиною боротьби за незалежність та свободу України, а її постійна підтримка стала справжнім джерелом натхнення для багатьох людей.
Волонтерські карточки спілчанки постійно накопичуються донатами.
Підтримують Оксану Говеру її чоловік Василь і брат Василь, Наталя Дячишин, Наталя Хрипуненко і Сергій Демчук. Ці п’ятеро людей завжди поруч: підтримують, волонтерять, підстраховують, донатять й оберігають Оксану від зовнішніх стресів.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ