Українські журналісти разом зі всією країною переживають нелегкі воєнні часи. Говорити, що сьогодні в Україні є цензура, не можна. Разом з тим, журналістська спільнота хотіла б, щоб урядовці активніше йшли назустріч медійній галузі.
Про це сказав голова Чернівецької обласної організації НСЖУ Володимир Бобер в етері місцевого «Радіо 10» з нагодиВсесвітнього дня свободи преси.
Зокрема, він наголосив на необхідності впровадження заходів з економічної підтримки українських медіа. Особливо локальних, тому що значна їх частина вже припинила вихід або перебуває на межі закриття.
– Медійники дещо розчаровані, що влада у питанні медіасфери зосереджена не на проблемах виживання газет, радіо, телебачення, а на посиленні регулювання їхньої діяльності. Яскравий приклад – ухвалення закону «Про медіа». Цей закон підпорядкував всю діяльність українських медіа, в тому числі друкованих і інтернет-видань, єдиному державному регулятору – Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, – зауважив Володимир Бобер.
Натомість, продовжує голова Чернівецького осередку Спілки, журналістська спільнота отримує більше допомоги від міжнародних організацій. Так, за підтримки ЮНЕСКО від початку «великої» війни у Чернівцях, Львові, Івано-Франківську, а згодом – у Дніпрі, Києві та Запоріжжі відкрилися Центри журналістської солідарності. Ключове завдання Центрів – допомагати колегам у біді, щоб якомога більше медійників залишалися у професії.
– Сьогодні ми неабияк вдячні за допомогу колегам з інших країн, міжнародним організаціям за підтримку українських журналістів у скрутний воєнний час. Сподіваємося, що ця підтримка триватиме й надалі. Журналісти важливі, а журналістська солідарність та підтримка мають значення, – резюмував він.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях– 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Чернівецького ЦЖС