Політв’язень Кремля, активіст і громадянський журналіст Сервер Мустафаєв щиро вдячний всім журналістам за привернення уваги до долі політв’язнів та їхніх родин і закликає ЗМІ більше розповідати про тих, кому Росія «огульно навішує ярлики «терористів» і «екстремістів». Про це громадянський журналіст написав у своєму листі до Національної спілки журналістів України, який особисто передала у Києві голові НСЖУ Сергію Томіленку Майє Мустафаєва, дружина Сервера.
«Кожен з нашої журналістської професії має робити щодня крок за кроком, писати сторінки за сторінками й не дати зійти з порядку денного всіх міжнародних, дієвих для вирішення питання Криму майданчиків», – переконаний Сервер Мустафаєв, який наразі перебуває у слідчому ізоляторі Новочеркаська Ростовської області.
Кримський громадянський журналіст наголошує, що «слова правди неможливо вбити», і попри мільярди, які Росія витрачає на «свою брехливу пропаганду», «наша єдність більша за штрафи, сильніша за автомати тиранічного режиму РФ».
У листі до НСЖУ Сервер Мустафаєв, який отримав від російського суду вирок у 14 років ув’язнення, закликає українських журналістів знайомитися ближче з сім’ями і дітьми в’язнів Кремля та розповідати про них всьому світу.
- Я завжди окремими сторінками минулого пам’ятаю мої зустрічі з журналістами України, Європи та зустріч в офісі НСЖУ, – пише Сервер Мустафаєв. – Вірю, що ми ще багато зробимо разом. Дикі строки нашого ув’язнення не гумові.
У Національній спілці журналістів України висловлюють щиру вдячність Майє Мустафаєвій за переданого листа від чоловіка і обіцяють посилювати солідарність із кримськими громадянськими журналістами.
- Із Сервером Мустафаєвим особисто зустрічався ще у 2018 році, радилися про убезпечення громадянських журналістів у Криму, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Очевидно, що Росія репресіями хоче зупинити неконтрольоване нею інформування про реалії окупованого Криму. І єдиний наш інструмент допомоги ув’язненим колегам – національна і міжнародна журналістська солідарність. Розповідаючи про долі громадянських журналістів та їхні родини ми посилюємо підгрунття для урядів та міжнародних організацій у справедливих вимогах до Росії звільнити наших колег з-за грат.
Нагадаємо, що наприкінці грудня НСЖУ відкрила фотовиставку «Громадянські журналісти важливі» у солідарність із родинами ув’язнених громадянських журналістів Криму. На більшості фото – дружини та діти 10 журналістів, що перебувають за гратами (Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Асан Ахтемов, Амет Сулейманов). За ініціативи НСЖУ Європейська федерація журналістів виступила зі спеціальною заявою з вимогою до Росії негайно звільнити ув’язнених кримських громадянських журналістів та фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Також ЄФЖ наприкінці року включила всіх згаданих журналістів до єдиного списку ув’язнених в Європі журналістів і закликала уряди до припинення переслідування працівників ЗМІ за виконання професійних обов’язків.
Наводимо текст листа Сервера Мустафаєва, переданого в центральний офіс Національної спілки журналістів України, повністю:
Вітаю усіма мовами світу НСЖУ, С. Томіленка та інших!
До мене через адвоката Л. Гемеджі дійшли новини про чергову вашу акцію, спрямовану на актуалізацію теми політв’язнів та їхніх сімей.
Наскільки маю змогу, я завжди намагаюся тримати руку на пульсі всіх кримських, українських та світових новин, попри ґрати, заборони й тортурні умови перебування в гулагах сучасної РФ. Будь-яка новина дуже важлива для всіх політв’язнів, тому що наша свобода й ув’язнення прямо пов’язані з політикою РФ, яка окупавала Крим, та всього іншого світу. Дуже яскравим прикладом є позиція РФ щодо Іхвануль-муслімін та наразі Талібану. Не хочу вдаватися в деталі, але те, як водночас усі звинувачення зникли і влада спокійно веде свої стосунки – це свідчить, що й наші політично мотивовані гоніння лише тимчасові. Питання тільки, наскільки довго тягтиметься це «тимчасово». Ось тут якраз усі солідарні з нами люди мають змогу долучитися своїм словом підтримки, поширенням і висвітленням дуже важливої інформації від кримських активістів, тощо.
Саме це робили я та багато інших громадянських журналістів, активістів, доки ціною їхньої свободи їх не зупинив агресор. Але це все лише мрії окупанта – нас зупинити. Наша мирна боротьба триває й на відстані за сотні кілометрів від дому, а нашу справу на волі продовжують десятки інших журналістів, активістів як у Криму, так й за межами Криму. Все це дуже важливо для нас, додає нам сили й духу.
Агресор дуже сподівається, що через роки окупації й потужні репресії кримського населення спротив небайдужих вщухне, а світ залишить питання Криму й репресій у Криму на другому плані. Тому кожен з нашої журналістської професії має робити щодня крок за кроком, писати сторінки за сторінками й не дати зійти з порядку денного всіх міжнародних, дієвих для вирішення цього питання майданчиках. Кожен може познайомитися ближче з сім’ями й дітьми в’язнів Кремля, а потім познайомити з ними весь світ. Хай світ бачить, кому нині огульно навісили ярлики «терористів» і «екстремістів». Росія може витрачати мільярди на свою брехливу пропаганду, але наші солідарність і єдність можуть бути більшими за будь-які гроші держави-агресора. Наша єдність більша за штрафи, сильніша за автомати тиранічного режиму РФ.
Багато що хочу сказати й поділитися, але все – за чергою. Наразі хочу сказати, що кожна справа й професія важлива. Кожен зможе зробити великий внесок у сучасну історію, треба лише вірити, бажати досягти результату. Маленький кримськотатарський народ зміг чинити великій ядерній державі опір. Населення Криму не зламалося. Усе це попри те, що майже наодинці залишилися в Криму, але світова підтримка дуже допомагає й не має права зупинятися, втомитися тощо.
Я завжди окремими сторінками минулого пам’ятаю мої зустрічі з журналістами України, Європи та зустріч у офісі НСЖУ.
Я вірю, ми ще багато зробимо спільно, бо звільнитися – це лише частина справи й мети.
Ще раз усім моя велика вдячність, що не забуваєте нас і не даєте забути усім про нас.
Разом нас багато, нас не подолати. Слова правди неможливо вбити, посадити, знищити – а дикі строки нашого ув’язнення теж не гумові.
Політв’язень Кремля, кримський татарин, мусульманин Сервер Рустем огьлу Мустафаєв