Ми, українські журналісти, висловлюємо солідарність з колегами, які сьогодні працюють у Республіці Білорусь і чесно та неупереджено висвітлюють події, пов’язані з підсумками виборів президента держави.
Принципова професійна позиція наших колег, очевидно, стала причиною скасування чинної акредитації для всіх іноземних медіа та проведення нової «реєстрації», в тому числі і журналістів-фрілансерів. Такі дії мають на меті лише одне – відсіяти небажані засоби масової інформації та дозволити працювати у Білорусі лише лояльним іноземним медіа, не дати білорусам та світу в цілому бачити неретушовану картину подій у державі.
Офіційний Мінськ всіляко перешкоджає існуванню незалежної журналістики в країні. Останніми місяцями ми спостерігаємо брутальні злочини проти білоруських колег та колег із інших країн – і з України також. Затримання, жорстокі побиття, величезні штрафи для білоруських медійників, блокування та примусове закриття незалежних ресурсів – все це реалії не тільки для Мінська, а й для невеликих населених пунктів. У провінції люди найбільше потребують правди, водночас там журналіст має найменший шанс бути захищеним.
Закликаємо європейських дипломатів, Європейську та Міжнародну федерації журналістів, інші міжнародні організації та світову спільноту тримати в полі зору ситуацію зі свободою медіа та безпекою журналістів у Білорусі і здійснювати дипломатичний та міжнародний тиск задля захисту свободи слова та прав журналістів. Ми підтримуємо колег, які змушені працювати у важких умовах, штучно створених білоруською владою, та солідарні у прагненні доносити людям об’єктивну інформацію про події у Білорусі.
Національна спілка журналістів України, член Європейської та Міжнародної федерацій журналістів
Заява відкрита до підписання журналістами та організаціями:
https://forms.gle/FVMgPJKy7gq1N9BZA
Ліна Кущ, НСЖУ
Ілля Суздалєв, керівник представництва телеканалу БЕЛСАТ в Україні
Тетяна Попова, ГО «Інформаційна безпека»
Наталія Балюк, газета «Високий Замок»
Антон Наумлюк, видання «Ґрати»
Володимир Данилюк, «Волинська газета»
Тетяна Печончик, Центр прав людини ZMINA
Сніжана Кутракова , журналістка, керівник проекту «Гучна справа» ТОВ «РРП-груп», м.Київ
Антон Лягуша, викладач кафедри журналістики Національного університету біоресурсів і природокористування, м.Київ
Рита Карпенко , менеджера проектів Антикризового медіа-центру, м.Краматорськ
Андрій Яніцький, директор Центру журналістики KSE
Валерія Печеник, редакторка ІА Дивись.інфо (Львів)
Всеволод Ананьев, журналист/видеограф, член НСЖУ, фриланс
Вовк Ігор,член НСЖУ