Богдан Токарський – активна особистість, широко знана не тільки в області, а й в Україні. Його поезії написані в доступному, зрозумілому стилі, народною мовою, щирі, глибоко злободенні, будять думку і зігрівають серце любов’ю до життя, закликають не миритися з лукавством, зрадниками та пристосуванцями, боротися проти зросійщення та показного патріотизму. Словом – не мовчати, бо це є ганьбою для справжнього українця.
Про його творчість, громадянську, патріотичну позицію журналіста і письменника схвально відгукуються численні користувачі соцмереж, читачі його книг. До його чергової збірки поезій увійшло півтора сотні віршів, що написані вже після повномасштабного вторгнення російських військ до України. В обговоренні його нової книги «Щоб не стало мовчання ганьбою»та читанні поезій Богдана Токарського, яке відбулося у залі Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України, взяли участь його колеги-журналісти, викладачі факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка, блогери та студенти.
Як зазначив під час презентації голова ЛОО НСЖУ Ярослав Климович, творче его Богдана Токарського постійно налаштовує його на активну працю на публіцистичній та літературній ниві.
— Плідний результат цієї праці — стиглі, соковиті плоди поезії, вірші і байки, зміст яких дохідливо, цікаво й оригінально-вишукано відтворює події суспільно-політичного життя нашого сьогодення. Книзі надає вагомості своєчасність її появи та документальність відображених у ній подій сумного і, без перебільшення, найжорстокішого періоду життя вільного і незалежного українського суспільства. Об’єднуючим гаслом усіх віршів, спільним їх тематичним втіленням є щира любов до рідного краю, висока національна гідність, патріотичний і героїчний дух українських воїнів й усіх свідомих українців, — зазначив Ярослав Климович.
Ось кілька рядків з поезії Богдана Токарського:
Карати, знищувати кривдників повсюди,
Поки їх смороду у нас уже не буде!!
Тоді прийдуть на нашу землю весни красні –
Мирним блаженством й барвами прекрасні!
І знову голоси дітей, дзвінкі й веселі,
Заповнять радістю майдани і оселі!
Заколоситься хлібом українська нива,
Й герою усміхнеться дівчина красива!
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 067 370 04 40 (Андрій Болкун, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ