Чотири великі публікації зі спікерами подали за останній час на сайті чернівецького «Медіаагентства А.С.С.» під започаткованою рубрикою «Хочу знати». Спікерами виступили люди, до яких в аудиторії зібралося багато питань, але не завжди читачі чи глядачі можуть поставити ці питання напряму в силу певних обставин.
Медіаагенція реалізувала проєкт завдяки НСЖУ за сприяння Німецького Фонду Маршалла Сполучених Штатів.
– Хотілося зробити щось цікаве і корисне. Визначили перелік потенційних «спікерів» проєкту, яким у подальшому адресувались запитання читачів «Медіаагентства А.С.С.». Робота над кожним випуском починалась із публікації анонса, із представлення спікера, якому читачі у коментарях на сторінках соцмереж могли залишати свої запитання. Загалом було створено 4 публікації з анонсом участі 4-х спікерів, – каже директор ТОВ «Телерадіокомпанія А.С.С.» Оксана Данилюк.
Пані Оксана зауважує: були спікери, до яких і журналістам важко достукатися, а не лише простим громадянам. Тож людям пропонували скористатися можливістю і задавати питання.
– Так, якщо мова про чиновника, то є в них прийомні дні тощо, але чи хто туди йде? Тому цей проєкт спростив комунікацію. На фейсбук-сторінці «Медіаагентства А.С.С.» мали охоплення 24322 користувача. Під постами залишено загалом 43 коментаря. Чотири анонси опубліковані в телеграм-каналі агентства, на сайті каналу, у інстаграмі. У цілому, загальне охоплення склало майже 30 тисяч користувачів. Серед спікерів: діячка культури, заступники міського голови Чернівців та Чернівецької ОВА. Ми поставили за мету саме сконтактувати посадовців з аудиторією, виступали у проєкті посередниками і по відвідуваності ми бачимо, що людям сподобався такий формат, – каже Оксана Данилюк.
Загалом, «А.С.С.» сьогодні – це інформаційне агентство, також похідні – це сторінки в соцмережах та відео. Команда планує продовжувати проєкт «Хочу знати», відзначаючи його перспективність. Адже використовуючи агентство як інструмент, люди змогли отримати багато відповідей на свої запитання.
У свою чергу івано-франківська телерадіокомпанія «РАІ» змогла реалізувати у рамках такого ж проєкту 10 актуальних важливих матеріалів, які подані через програми «Сила слова» та «Новий погляд». Телерадіокомпанія «РАІ» – провідний електронний засіб масової інформації, який ще з 1992 року успішно працює в інформаційному просторі Івано-Франківщини.
Засновник і генеральний директор ТзОВ «Телерадіокомпанія РАІ» Андрій Русиняк каже, що деякі проєкти були призупинені у час повномасштабного вторгнення, бо вони потребували звуку, оформлення, світла, монтажу, а бракувало фінансових ресурсів. Тому завдяки проєкту вдалося реалізувати подібні речі. Таким чином зараз реанімовані програми мають шанс рухатися далі.
– За два місяці мали 7 проєктів «Сили слова» і 3 проєкти «Нового погляду». Визначали теми за актуальністю в регіоні. Так, у студії ТРК «РАІ» зустрілись представники Бурштинської міської ради та громадськість, щоб обговорити бюджет, допомогу військовим, гучні кадрові питання, події під час недавньої сесії. Також в студії збиралися представники медіаспільноти Прикарпаття, журналісти з окупованих областей, студенти спеціальності «журналістика»… У дискусії йшлось про виклики, які поставила перед журналістами війна, як вдається виживати нашим медіа в умовах сьогодення, чи підтримує і допомагає медійникам держава та місцева влада. У студію ТРК РАІ були волонтери, військовослужбовці, представники громадських організацій, щоб обговорити: недостатність фінансування та ресурсів для реалізації волонтерських проектів. Начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький у програмі «Новий погляд» розповів про діяльність служби, роботу піротехніків, а також про відрядження у «гарячі точки». У програмі «Сила слова» очільники громад розповіли на скільки громади є стійкими у часі війни, – перелічує частину передач Андрій Русиняк.
Пан Андрій відзначає, що завдяки проєкту змогли не лише налагодити комунікацію з аудиторією, але й суттєво вплинути на громадське життя, стимулюючи обговорення актуальних проблем та пошук шляхів їх вирішення.
Протягом двох місяців 21 місцеве і регіональне медіа за ініціативи НСЖУ впроваджуватимуть власні проєкти, націлені на посилення взаємодії з аудиторією та спільнотами місцевих громад. У межах роботи над проєктами редакції отримують допомогу від Українського Медіа Фонду за сприяння Німецького Фонду Маршалла Сполучених Штатів. У проєкті братимуть участь теле- і радіо компанії, онлайн-медіа та друковані видання.
Назарій Вівчарик