Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну координаторки Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ Наталія Кузьменко та Валентина Манжура виступили в прямому етері американського вижн-радіо Ethno FM 87,7 в програмі «Доброго вечора, ми з України!»
– Познайомитися з українською американською аудиторією нас запросила Еліна Волотко, запорізька тележурналістка, яка зараз живе в Сакраменто и працює на цьому радіо. Проект діє вже другий рік і розрахований на українців, які мешкають у США, насамперед, в Каліфорнії, але є багато прихильників в багатьох країнах і в Україні також. Програма, у якій ми взяли участь, схожа на жіноче ток-шоу з гостями, а після виступу на їхні прохання звучить улюблена пісня, – каже Наталія Кузьменко,
Координаторки ЦЖС, які водночас є керівницями Запорізької обласної організації НСЖУ, Наталія Кузьменко – голова, Валентина Манжура – відповідальний секретар, розповіли про спілчанську організацію, якій у цьому році виповнюється 65 років, її головні цілі та завдання. А також про те, що змінилося під час війни, які нові реалії з’явилися в діяльності осередку.
Спікерки наголосили на важливості стосунків з міжнародною журналістською спільнотою, насамперед, йшлося про шість Центрів журналістської солідарності, які діють в містах України з 2022 року. Створені вони завдяки Міжнародній та Європейській Федераціям журналістів та штаб-квартирі ЮНЕСКО і відіграють дуже важливу роль у допомозі журналістам-переселенцям, воєнним кореспондентам із захисним обладнанням, виходом у світ релокованих газет з окупованих та прифронтових територій та в багатьох інших актуальних питаннях.
– Українців війна розкидала по всьому світі. І саме медіа мають можливість підтримувати та об’єднувати українську спільноту, – підкреслили координаторки ЦЖС. – Важливо робити це саме зараз, коли ворог активізувався, щоб ЗМІ в усіх країнах говорили про перемогу України в війні і про те, що для цього потрібно всім зробити.
Наталія Кузьменко та Валентина Манжура подякували українцам американської діаспори за щиру підтримку і допомогу народу України в боротьбі з російськими загарбниками за перемогу, в яку ми всі щиро віримо, і яку разом з нами та усім прогресивним людством наближають своєю підтримкою українці в Америці.
На завершення інтерв’ю в етері програмі «Доброго вечора, ми з України!», як подарунок нашим землякам, прозвучала пісня «Запоріжжя моє, кохане» у виконанні журналіста та співака Анатолія Сердюка, який зараз живе в Ізраїлі, де теж іде війна. Журналісти – важливі і єдині!
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Глаголева
Фото та відео-зйомка Дар’ї Зирянової