Діти-переселенці з Маріуполя знайомитимуться з медіаіндустрією на заняттях школи журналістики. Її заснувала редакторка маріупольської газети «Приазовський робочий» Олена Калайтан.
– Це шанс визначити для себе, чи пов’язувати майбутнє з професією журналіста… Це сучасна професія, ми не можемо собі дозволити бути консерваторами. Якщо ти 10-20 років у професії – це означає, що ти щодня займаєшся сучасною роботою і постійно вдосконалюєшся, – зауважив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Азам професії вчитимуть викладачі з університету Шевченка, а також перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.
– Готова поділитися знаннями, вміннями, контактами, секретами, які, якби я знала, мені дуже допомогли б, – зауважила Кущ.
Навчання у школі журналіста передбачає теоретичну й практичну частини, а також відвідування редакцій центральних ЗМІ.
– Ми розберемося, що таке новини, як робляться сюжети, а потім перейдемо до практики. Поєднуємо університет і Спілку, де є багато фахових журналістів, – резюмувала Олена Калайтан.
Під час першого ознайомчого заняття, яке відбулося в пресцентрі НСЖУ, Ліна Кущ запросила школярів поміркувати над тим, яка роль журналістики в епоху соцмереж, чим відрізняється робота журналіста від блогерства.
– Блогери працюють на свою аудиторію, самі обирають тему, яка їм подобається, формат, тоді як журналісти працюють в інтересах людей, – підкреслила вона.
Інформаційна служба НСЖУ