Члени правління НСЖУ задовільнили прохання керівника видавничого дому «Високий Замок» Степана Курпіля, який 25 років був Секретарем Спілки журналістів.
На адресу правління НСЖУ надійшла заява Степана Володимировича Курпіля, в якій він просить припинити його повноваження секретаря Національної спілки журналістів України. Коментуючи цю заяву під час засідання Пленуму Правління НСЖУ 13 травня, голова НСЖУ Сергій Томіленко зауважив:
– Степан Володимирович – великий патріот української журналістики. Він працює секретарем Спілки вже 25 років і за ці роки зробив великий внесок у розбудову найбільшої журналістської організації України. Особливо це було відчутно, коли, будучи депутатом Верховної Ради України, Степан Курпіль підтримував і лобіював на державному рівні багато спрямованих на підтримку медіа ідей НСЖУ та голови Спілки Ігоря Лубченка. І до сьогоднішнього дня відчутна активність Степана Курпіля в нашій роботі, зокрема, у відстоюванні позицій газетярів під час дебатів із гендиректором «Укрпошти» Ігорем Смілянським. У нас у квітні відбулася тривала розмова, і з огляду на складну ситуацію з друкованими ЗМІ в нашій країні, я розумію бажання Степана Володимировича сконцентруватися на своєму видавничому бізнесі.
Степан КУРПІЛЬ, зазначивши, що він дійсно ось уже 25 років працює секретарем Спілки, так аргументує свою заяву:
– Вважаю що на цьому місці вже повинен бути хтось молодший, енергійніший, у кого в очах горять піонерські вогні. Тому я написав заяву про складення своїх обов’язків і прошу її задовільнити.
Добила мене остання зустріч з Ігорем Смілянським, коли я дізнався, що, виявляється, поштовики й далі продовжують брати для розрахунків за модель газети чотири сторінки формату А3.
У 90-х роках ще були газети на чотирьох сторінках формату А2 (так, наприклад, виходила газета «Правда»). Я звертався до прем’єр міністрів Пустовойтенка, Кучми, Азарова і звертав на це увагу, сподіваючись, що пошта разом з урядом якось відреагують. І вони відреагували: формат А2 поміняли на формат А3, залишивши розцінки, які тепер кожні півроку підвищують.
Я говорив про те що, це замкнене коло: пошта підвищує розцінки на свої послуги, в результаті падають тиражі, собівартість послуг знову зростає. Це є абсурд, який «Укрпошта», на жаль, настійливо практикує.
До того ж, випускаючи якісь копійчані газетки на один листочок формату А4, стараються довести, що тиражі друкованих ЗМІ в Україні не падають. Насправді це – елементарне шахрайство, з яким не можна погоджуватися.
Прошу мою заяву аж ніяк не сприймати, що не треба боротися. Боротися треба, принципи треба відстоювати і робити це треба енергійно. Я сподіваюся, що на моєму місці працюватиме хтось молодший, і він буде не менш принциповим, ніж я. Вірю, що це буде людина, яка відкрито скаже в очі, а не позаочі те, що треба сказати, як це сталося в ситуації із закриттям телеканалів Медведчука. Вважаю, що так само треба було б, наприклад, не мовчати, а виступити проти того, що на прес-конференцію з державним секретарем США Ентоні Блінкеном не були допущені опозиційні медіа. Це був би виступ на захист свободи слова, як закладено в Статуті Спілки.
Була пропозиція, щоб я продовжив роботу в секретаріаті до наступного з’їзду НСЖУ. Але до з’їзду ще приблизно рік часу, тому, повторюся, на моєму місці повинен бути хтось молодший і енергійніший, хто відстоюватиме інтереси українських журналістів більш ефективно.
Мою заяву прошу в жодний спосіб не розглядали, як якийсь демарш. Сподіваюся що ця заява буде задоволена.
На завершення Степан Курпіль запевнив, що нікуди зі Спілки він не йде. Його телефонний номер залишається незмінним вже 25 років, і якщо виникає потреба в допомозі, в консультації , то він з радістю поділиться своїм досвідом, постарається допомогти.
Члени правління НСЖУ проголосували за складення Степаном Курпілем повноважень секретаря Спілки, відзначивши при цьому вагомий внесок колеги у захист свободи слова в Україні та розбудову Спілки журналістів.
zayava-kurpilya